Hlavní partneri

Mediálni partneri

Náhodný hráč

Devečka Dávid

Devečka Dávid
"Devina"

Tabuľky


Prípravné zápasy minižiakov proti Žiline

MBK Liptovský Mikuláš : MBK Victoria Žilina 28:21


Body MBK LM: Halaj 6, Kováčik 4, Kováč J. 4, Kováč S. 4, Monik 4, Štábel 4, Slugeň 2


MBK Liptovský Mikuláš : MBK Victoria Žilina 35:31


Body MBK LM: Kováč J. 10, Buda 7, Štábel 6, Kováčik 6, Slugeň 4, Monik 2 


Starší minižiaci v rámci svojej predsezónnej prípravy odohrali prípravné zápasy s rovesníkmi zo Žiliny. Družstvo domácich nastúpilo na zápasy v oklieštenej zostave, keď na lavičke sedelo len 9 zo 14 hráčov. Bojovnosť, rýchle protiútoky a veľké množstvo doskokov doviedli naše družstvo k dvom víťazstvám, ktoré sa však nerodili ľahko. 


Hlas trénera: "Chalanom patrí gratulácia, keďže sa aj v takom obmedzenom počte nakopli a dotiahli zápasy do víťazných koncov. Po rozpačitom úvode prvého zápasu si chalani uvedomili, že vyhrať si to môžu jedine sami. Najbližšie nás čakajú prvé súťažné zápasy proti silným súperom zo Spišskej Novej Vsi a Svitu. Verím, že chalani budú pokračovať v podobnom tempe a predvedú bojovné výkony."Autor: Tomáš Császári | Piatok, 18. Október 2019 09:07
Vstup žiakov do novej sezóny

MBK Liptovský Mikuláš : MŠK BK Žiar nad Hronom 19:72 (7:41)


Body MBK LM: Jančuška 6, Repa 6, Havran 2, Janík 2, Petran 2, Talaj 1


MBK Victoria Žilina : MBK Liptovský Mikuláš 88:25 (21:3)


Body MBK LM: Talaj 14, Jančuška 4, Antoška 5, Janík 2


IMB Slovakia Považská Bystrica : MBK Liptovský Mikuláš 46:37 (19:14)


Body MBK LM: Talaj 14, Janík 13, Antoška 4, Petran 3, Jančuška 3


Prvý zápas sezóny odohrali mikulášski žiaci proti favoritovi zo Žiaru nad Hronom. Zápas domácim od úvodných sekúnd nevychádzal podľa predstáv. Nízka úspešnosť streľby a nesústredený výkon tak pomohol súperovi k pohodlnému víťazstvu. Zápasy proti Žiline a Považskej Bystrici sa bohužiaľ vyvíjali v podobnom duchu. Mikulášski žiaci tak majú pred sebou ešte dlhú a náročnú cestu, počas ktorej musia na sebe tvrdo pracovať.


Hlas trénera: „Prehry nás síce mrzia, ale oveľa viac nás trápi, že sme podali výkony hlboko pod naše možnosti a schopnosti. Veríme, že v ďalších zápasoch sa nám podarí dostať do tempa a predvedieme plnohodnotné výkony.“Autor: Tomáš Császári | Utork, 08. Október 2019 14:35

Kadeti s pozitívnou zápasovou bilanciou

MBK Liptovský Mikuláš : KB Košice 34:119 (18:61)


Body MBK LM: Pavkovček 9, Tomo 7, Sásik 6, Kubány 4, Krčah 4, Dvorščák 2, Majerčík 2


V prvom zápase kadetskej súťaže sme nastúpili proti ťažkému súperovi KB Košice. Tvrdý a dôsledný celoplošný pressing súpera od začiatku zápasu nám prekazil plány na solídny výsledok. Zápas pokračoval v podobnom duchu počas všetkých štvrtín a súper si tak na konto pripísal pohodlné víťazstvo. 


Hlas trénera: „Máme pred sebou víziu a veľkú výzvu v jednom, aby sme sa zlepšovali v našom updatenutom systéme a prepracovali aj obranu či už osobnú alebo zónovú. Prvý zápas nám dodal zdravú motiváciu na sebe makať. Sme ešte iba na začiatku...“


MBK Liptovský Mikuláš : Abovia 96 Košice 76:45 (44:25)


Body MBK LM: Hlavna 20, Parajka 18, Pavkovček 10, Krčah 6, Kubány 5, Zadrabaj 4, Sásik 4, Dvorščák 3, Majerčík 2, Tomo 2, Diačik 2


MBK Liptovský Mikuláš : UPJS Tydam Košice 82:31 (36:13)


Body MBK LM: Pavkovček 20, Kubány 11, Zadrabaj 9, Hlavna 9, Parajka 8, Sásik 7, Krčah 6, Majerčík 6, Tomo 3, Dvorščák 2, Diačik 1


V domácom prostredí predviedli mikulášski kadeti dve odmakané víťazstvá. Agresívnou, ale pritom disciplinovanou obranou, sa nám darilo eliminovať ľahké koše súpera. Chalani tak po prvých troch zápasoch sezóny figurujú v tabuľke s pozitívnou zápasovou bilanciou 2 výhry : 1 prehra.


Hlas trénera: „Stále sa zlepšujeme a pracujeme na nových možnostiach útoku ako aj obrany. Ešte stále sme len na začiatku dlhej a náročnej sezóny. S pribúdajúcim časom verím, že sa poctivá práca na tréningoch prejaví a pretavíme ju aj do ďalších víťazstiev. Ideme ďalej....“Autor: Tomáš Császári | Utork, 08. Október 2019 14:27

Vynikajúce umiestnenia mikulášskych basketbalistov na streetballe vo Svite

Mikulášski basketbalisti sa v rámci individuálnej letnej prípavy zúčastnili Tatrafest streetballu 2019, ktorý sa uskutočnil 13.7.2019 vo Svite. Do streetballu sa celkovo prihlásili 2 mikulášske družstvá. Mladší chalani (kategória U15), v zložení Filip Dvorščák, Lukáš Hlavna, Matej Krčah, Jakub Kubány, skončili spomedzi 7 tímov na skvelom 2.mieste! Ešte lepšie sa darilo starším chalanom (kategória U18), ktorí ovládli svoju kategóriu a celkovo sa tak umiestnili na vynikajúcom 1.mieste! 


Chalanom v mene MBK LM gratulujeme a želáme veľa podobných úspechov.Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 29. Júl 2019 10:32

Víťazstvo minižiakov proti lídrovi z Prievidze a ich konečné 2.miesto v streetballovej súťaži!

MBA Prievidza : MBK Liptovský Mikuláš 67:24 (35:10)


Body MBK LM: Kokavec 6, Slugeň 4, Ďurný 2, Grivalský 2, Kováč J. 2, Kováč S. 2, Kováčik 2, Moník 2, Buda 1, Štábel 1


MBA Prievidza : MBK Liptovský Mikuláš 8:12


Posledné zápasy mikulášskych minižiakov v tomto ročníku sa odohrali na ihrisku najsilnejšieho teamu súťaže z Prievidze, ktorý počas celej sezóny ani raz neprehral. Naši chlapci chceli ukázať, že počas sezóny zaznamenali výkonnostný progres a súpera prišli potrápiť. V prvom zápase však Prievidza ukázala prečo je lídrom súťaže. Rýchlou a ofenzívnou hrou s vysokou úspešnosťou streľby pohodlne doviedla zápas do víťazného konca. Táto prehra ale našich chalanov nezlomila. V druhom a zároveň poslednom zápase sezóny pripravili domácemu celku skvelým a bojovným výkonom prvú prehru v tejto sezóne, ktorá znamená, že mikulášski minižiaci obsadili v celkovej streetballovej tabuľke fantastické 2.miesto!


Hlas trénera: „V hre 5 proti 5 musíme popracovať na prechode z jednej polovice ihriska na druhú. Neustály tlak, ktorý na nás Prievidza vyvíjala nás stál veľa stratených lôpt a energie, čo nás v konečnom dôsledku stálo aj zápas. V streetballových zápasoch sme od samého úvodu verili vo víťazstvo. Vedeli sme, že sme v odvetnej časti v streetballe ešte neprehrali a že ak budeme hrať naplno, môžeme si pripísať siedme víťazstvo v rade, a to aj proti takému silnému súperovi akým je Prievidza. Som nesmierne rád, že sa to podarilo a chalanom gratulujem k skvelému sezónnemu umiestneniu.“Autor: Tomáš Császári | Nedeľa, 26. Máj 2019 11:42

Štvorzápas mladších žiakov proti Bánovciam nad Bebravou

BBK Bánovce nad Bebravou : MBK Liptovský Mikuláš 39:24 (19:9)


Body MBK LM: Repa 13, Kokavec 4, Beňo 3, Janík a Havran po 2


BBK Bánovce nad Bebravou : MBK Liptovský Mikuláš 70:39 (39:17)


Body MBK LM: Petran 10, Beňo, Janík, Antoška a Havran po 6, Repa 4, Kokavec 1


Do Bánoviec vycestovalo družstvo mladších žiakov v oslabenej zostave kvôli chorobám a zraneniam viacerých hráčov. V prvom zápase naše družstvo doplatilo na veľké množstvo nepremenených a voľných striel z bezprostrednej blízkosti koša. V druhom zápase chalanom zase začali dochádzať sily, čo sa odzrkadlilo aj na počte faulov, s ktorými sme na konci zápasu mali problémy.


Hlas trénera: „Bánovce sú súperom, s ktorým môžeme a chceme hrať vyrovnané zápasy, takže táto prehra nás veľmi mrzí.“


MBK Liptovský Mikuláš : BBK Bánovce nad Bebravou 46:43 (26:16)


Body MBK LM: Ondruš 11, Talaj 10, Repa 7, Petran a Janík po 6, Antoška 5, Beňo 1


MBK Liptovský Mikuláš : BBK Bánovce nad Bebravou 52:44 (22:20)


Body MBK LM: Talaj 19, Jančuška 8, Petran 6, Kokavec 5, Havran 4, Janík, Antoška a Repa po 3


Pár dní po hosťujúcich zápasoch privítali mladší žiaci Bánovce na domácej palubovke. V domácich zápasoch chceli Bánovčanom vrátiť nevydarený dvojzápas z Bánoviec. Bol to zároveň aj ich posledný dvojzápas v sezóne, ktorú chceli zakončiť víťazstvom. Domáci celok predvádzal skvelý výkon už od samého začiatku. Jediné zaváhanie prišlo v druhej štvrtine prvého zápasu, kedy sme nechali súpera odskočiť na rozdiel 10 bodov, zvyšok zápasu sme však dokázali zabrať a ukoristiť tesnú výhru v prvom zápase. Polčasové skóre druhého zápasu bolo veľmi vyrovnané, chalanom sa však v tretej a štvrtej štvrtine podarilo zabrať, súperovi bodovo odskočiť a dotiahnuť zápas do víťazného konca.


Hlas trénera: „Počas oboch zápasov chalani hrali s obrovským nasadením a chuťou za čo si zaslúžia veľkú pochvalu a som rád, že táto ich snaha a naozaj výborná hra boli ocenená dvoma vyhratými zápasmi. Na týchto víťazstvách majú zásluhu aj rodičia a všetci diváci, ktorí nás  prišli povzbudiť a vytvorili naozaj skvelú domácu atmosféru, ktorá nás hnala dopredu."Autor: Tomáš Császári | Nedeľa, 26. Máj 2019 11:16

Posledné domáce zápasy mladších minižiakov v tejto sezóne

Zápas 5x5


MBK Liptovský Mikuláš : MBK Victoria Žilina 64:40 (39:18)


Body MBK LM: Kokavec 15, Kováč J. 12, Kováčik 12, Štábel 11, Slugeň 6, Buda 4


Zápas 3x3


MBK Liptovský Mikuláš : MBK Victoria Žilina 14:6


Mikulášski minižiaci opäť predviedli bojovný domáci výkon, počas ktorého si poradili so súperom zo Žiliny 64:40. Súperovi mali čo vracať, keďže v prvom meraní síl prehrali v zápase 5x5 na jeho palubovke o jediný bod a streeballové zápasy prehrali až po nervydrásajúcom predĺžení. Suverénne streeballové víťazstvo bolo už šiestym víťazstvom v rade.


Hlas trénera: „Do zápasu sme išli s cieľom, že neberieme nič iné ako výhru. Som rád, že sa chalani na súpera psychicky pripravili a od samého úvodu pracovali na tom, aby sa nám tento cieľ podarilo dosiahnuť. Trochu ma mrzí slabší výkon v tretej štvrtine, keď si niektorí chalani mysleli, že zápas už je vyhratý, no celkový dojem napravilo víťazstvo a výkon v hre troch proti trom. V odvetnej časti sme tak zatiaľ v streetballe 100%ní.“   Autor: Tomáš Császári | Utork, 14. Máj 2019 11:41

Úspešné zahájenie bojov o 1.-4.miesto

MBK Liptovský Mikuláš : BK Pezinok 50:43 (28:31)


Body MBK LM: Parajka 16, Pavkovček 12, Rázga 7, Dvorščák 7, Sásik 4, Kubány 2, Majerčík 2


MBK Liptovský Mikuláš : ŠKP BBC Banská Bystrica 58:50 (26:29)


Body MBK LM: Parajka 17, Rázga 12, Pavkovček 10, Kubány 4, Dvoršcák 3, Krčah 2, Hlavna 2


MBK Liptovský Mikuláš : BK ŠPD Rožňava 68:83 (30:44)


Body MBK LM: Parajka 20, Dvorščák 19, Sásik 7, Pavkovček 6, Majerčík 6, Kubány 6, Zadrabaj 4


Prvé dva domáce zápasy v skupine o 1. miesto absolvovali mikulášski žiaci proti takpovediac neznámym súperom, keďže obidva teamy hrali základnú časť sezóny v skupine západ. Domácim chvíľu trvalo kým našli rytmus a tempo, ale po výborných tretích a štvrtých periódach dokázalo naše družstvo herne prevýšiť súperov a dotiahnuť zápasy do víťazných koncov. Tretí zápas v skupine o 1.miesto sme odohrali v upravenej a oklieštenej zostave a preto je pre nás táto prehra proti kvalitnému súperovi ďalšou lekciou a impulzom na zlepšovanie sa.


Hlas trénera: „Pred druhou časťou súbojov o 1. miesto sa snažíme vyladiť všetky detaily nášho systému, ktorý aj kvôli núteným úpravám v zostave prešiel istými zmenami. Ďakujem všetkým za perfektnú podporu počas domácich zápasov.“Autor: Tomáš Császári | Utork, 16. Apríl 2019 12:41

Odvetné zápasy minižiakov v Bánovciach nad Bebravou

zápas 5x5


BBK Bánovce nad Bebravou : MBK Liptovský Mikuláš 63:34 (29:15)


Body MBK LM: Kováčik 8, Kokavec 7, Slugeň 6, Štábel 5, Ďurný 4, Kováč S. 2 Moník 1


zápasy 3x3


BBK Bánovce nad Bebravou : MBK Liptovský Mikuláš 7:13


Prvý zápas mikulášskych minižiakov proti Bánovciam nad Bebravou, ktorý sa odohral na liptovskej palubovke začiatkom tohto roku lepšie zvládlo hosťujúce združstvo. Úvod odvetného zápasu však bol pre náš team opäť sklamaním, nakoľko u chalanov chýbala bojovnosť a snaha v zápase zvíťaziť. Odovzdaným výkonom dovolili súperovi vybudovať si už v prvých piatich minútach zápasu vysoký náskok (22:1), ktorý sa v konečnom dôsledku ukázal ako rozhodujúci. V ďalšom priebehu zápasu sa chalani prebrali, no aj tak to nestačilo na výborný výkon domácich. Nasledovali streetballové zápasy, ktoré sa stávajú veľmi silnou stránkou nášho družstva. Chalani v nich opäť našli chuť hrať basketbal a súpera v nich porazili 7:13. 


Hlas trénera: „Výkon chalanov zo začiatku zápasu bol katastrofálny. Chalani boli odovzdaní a v niektorých momentoch mi prišlo, že sa prišli do Bánoviec len previezť. Od druhej štvrtiny chalani zistili, že keď Bánovciam opätujú tlak na loptu, súper začne robiť chyby a dá sa s ním hrať vyrovnaná partia. V streetballových zápasoch sme si pripísali piate víťazstvo v rade, ktoré nám dáva možnosť skončiť v tejto kategórii do 3.miesta, čo by bol veľmi pekný výsledok.“Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 15. Apríl 2019 09:47

Dvojzápas mladších žiakov v Považskej Bystrici

IMC Považská Bystrica : MBK Liptovský Mikuláš 60:56pp (16:36)


Body MBK LM: Janík 19, Repa a Talaj 9, Beňo a Petran 6, Kadlubiak 2, Havran 1


IMC Považská Bystrica : MBK Liptovský Mikuláš 40:64 (16:34)


Body MBK LM: Repa: 21, Janík 12, Talaj 9, Petran a Beňo 7, Havran 4, Guoth 1


Uplynulý víkend vycestoval team mladších žiakov na palubovku Považskej Bystrice. Prvá polovica zápasu prebiehala presne podľa papierových predpokladov, keď naše družstvo vyhrávalo presvedčivo 16:36. Výsledok z prvého polčasu však chalanov uspokojil, čo vyústilo do straty náskoku. Záverečné minúty zápasu priniesli nervydrásajúci basketbal, zápas však pokračoval v predĺžení. V ňom bol bohužiaľ úspešnejší domáci celok. Začiatok druhého zápasu sa veľmi podobal tomu prvému. Naši chalani si našťastie vstúpili do svedomia, začali plniť pokyny trénerov a zápas dotiahli k jasnému víťazstvu.


Hlas trénera: „Prvý zápas sme viedli po polčase 36:16, celý čas sme mali prevahu. Chalani však stratili koncentráciu a prestali hrať náš systém. Toto sa naplno prejavilo v tretej štvrtine, kedy nás súper doslova prekvapil a my sme neboli schopní znova prepnúť na ten "správny" režim.“Autor: Tomáš Császári | Štvrtok, 11. Apríl 2019 17:46