Hlavní partneri

Mediálni partneriNajbližšie zápasy

So, 19. Okt 2019 00:00 - ŽIACI
Svit
vs. MBK LIptovský Mikuláš


So, 19. Okt 2019 15:00 - KADETI
MBK Liptovský Mikuláš
vs. Spišská Nová Ves


Ne, 20. Okt 2019 10:00 - KADETI
MBK LIptovský Mikuláš
vs. BKM Svit


Ne, 20. Okt 2019 10:00 - STARŠÍ MINI
Spišská Nová Ves, Svit
vs. MBK Liptovský Mikuláš


So, 02. Nov 2019 00:00 - KADETI
Diawin Košice
vs. MBK Liptovský Mikuláš
Náhodný hráč

Rázga Adrián

Rázga Adrián

Tabuľky


Presvedčivé víťazstvá minižiakov

Zápas 5x5


MBK Liptovský Mikuláš : IMC Považská Bystrica 59:9 (47:9)


Body MBK LM: Kokavec 22, Štábel 13, Buda 8, Ďurný 8, Kováč S. 8


Zápasy 3x3


MBK Liptovský Mikuláš : IMC Považská Bystrica 20:0


Najmladšie družstvo mikulášskeho basketbalového klubu nastúpilo na zápas proti Považskej Bystrici s jasným cieľom zvíťaziť. Tento cieľ sa našim chlapcom od začiatku podarilo plniť. Výbornou teamovou hrou kontrolovali celý priebeh zápasu a súpera prakticky k ničomu nepustili. V streetballových zápasoch iba potvrdili svoju dominanciu, keď zvíťazili najlepším možným výsledkom 20:0.


Hlas trénera: „Teší ma, že chalani neponechali nič na náhodu a zápasy jednoznačne zvládli. Najbližšie nás čakajú zápasy so silným Lučencom, ktorému máme čo odplácať.“Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 25. Marec 2019 09:53
Mladší žiaci cestovali k lídrovi súťaže

MBA Prievidza : MBK Liptovsky Mikuláš 91:28 (49:22)


Body MBK LM: Repa 16, Talaj a Petran po 6


MBA Prievidza : MBK Liptovsky Mikuláš 88:36 (39:20)


Body MBK LM: Talaj a Repa po 10, Petran 5, Jančuška a Ondruš po 4, Janík 2


Družstvo mladších žiakov vycestovalo na svoje zápasy do Prievidze, ktorá je najmä v domácom prostredí veľmi nepríjemným súperom. Domáci celok od prvých minút potvrdzoval úlohu favorita a obidva zápasy s prehľadom dotiahol do víťazného konca.


Hlas trénera: „Prievidza je silným súperom, no s naším výkonom v týchto dvoch zápasoch nemôžeme byť spokojní. V prvých štvrtinách oboch zápasov sme hrali dobre a dokázali sme so súperom držať krok, Zvyšné časti zápasov sme však neboli schopní dostať sa do tempa, začal narastať rozdiel a zápasy skončili vysokým rozdielom. Do ďalších zápasov musíme urobiť všetko preto, aby sme boli schopní dávať body všetci, nie len 3-4 hráči.“Autor: Tomáš Császári | Nedeľa, 17. Marec 2019 10:56

Mladší minižiaci vycestovali do Žiaru nad Hronom

Zápas 5x5


MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK Liptovsky Mikuláš 64:41 (29:16)


Body MBK LM: Slugeň 14, Kováčik 9, Štábel 8, Moník 6, Ďurný a Kováč po 2


Zápas 3x3


MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK Liptovsky Mikuláš 6:14


Basketbalisti nášho najmladšieho družstva vycestovali na svoje zápasy do Žiaru nad Hronom. Absencia na tréningoch počas jarných prázdnin u niektorých hráčov sa bohužiaľ odzrkadlila aj na palubovke. Úvodné tri štvrtiny prvého zápasu sa chlapci neprezentovali výkonmi, akými sme pri nich boli zvyknutí najmä v posledných zápasoch. K zlomu prišlo v poslednej štvrtine prvého zápasu, kedy chlapci začali hrať svoju tradičnú hru a súpera v nej porazili 9:21. Ani táto vydarená štvrtina však nestačila na dotiahnutie veľkého náskoku, ktorý si domáci celok vybudoval v predchádzajúcej časti. Zlepšenou hrou sa chalani prezentovali aj v streetballových zápasoch, kedy súpera porazili presvedčivo 6:14.


Hlas trénera: „Mrzí nás najmä úvod zápasu, kedy sa chalani hľadali a nevedeli nájsť klasické tempo a bojovnosť, ktorými vedia podobné družstvá s prehľadom porážať. Som však rád, že sa nakopli aspoň v poslednej štvrtine a v tomto tempe pokračovali aj v streetballových zápasoch. Najbližšie sa musíme pripraviť na domáce zápasy s Považskou Bystricou, s ktorou chceme bodovať naplno.“Autor: Tomáš Császári | Nedeľa, 17. Marec 2019 10:47

Postup zo skupiny a aj prvá stovka!

BK Humenné : MBK Liptovský Mikuláš 60:106 (28:62)


Body MBK LM: Rázga 39, Pavkovček 18, Kubány 11, Hlavna 11, Dvorščák 7, Krčah 6, Majerčík 5,  Zadrabaj 5, Tomo 3


BK Humenné : MBK Liptovský Mikuláš 34:85 (24:37)


Body MBK LM: Hlavna 24, Zadrabaj 18, Rázga 12, Pavkovček 12, Kubány 9, Majerčík 6, Dvorščák 3, Krčah 3


 


MBK Liptovský Mikuláš : 1.BK ŠPD Rožňava 54:77 (35:40)


Body MBK LM: Rázga 14, Pavkovček 10, Hlavna 9, Kubány 9, Dvorščák 6, Majerčík 6


MBK Liptovský Mikuláš : 1.BK ŠPD Rožňava 69:62 (42:39)


Body MBK LM: Hlavna 14, Zadrabaj 12, Rázga 12, Pavkovček 12, Kubány 11, Krčah 8


Sezóna starších žiakov sa pomaly chýli ku koncu, pričom družstvo MBK LM ju má rozohratú viac než dobre. Ak chceli starší žiaci pomýšľať na postup zo skupiny, museli v posledných zápasoch zabojovať a získať „povinné“ body s Humenným. V týchto zápasoch chlapci neponechali nič na náhodu a svoje zápasy jednoznačne zvládli. Už s istým postupom zo skupiny nastúpilo družstvo starších žiakov proti silnej Rožňave. Práve medzi týmito dvomi teamami sa rozhodovalo o prvom a druhom mieste v skupine. Víkend teda priniesol veľmi kvalitný basketbal. Sobotňajší zápas bohužiaľ lepšie zvládli hosťujúci hráči, základnú časť sa však podarilo našim chalanom ukončiť s víťazstvom v nedeľňajšom zápase.


Hlas trénera: „Záver základnej časti sme zvládli s chladnou hlavou a dosiahli sme postup medzi štyri najlepšie tímy ligy. To znamená, že v skupine o záverečné 1. – 4. miesto sa stretneme s Banskou Bystricou, Pezinkom a starou známou Rožňavou. V zápasoch s Humenným sme navyše zaknihovali našu prvú stovku, keď sme domáci team dokázali zdolať 106:60. Tvrdá práca na tréningoch prináša svoje ovocie. Tešíme sa na naše prvé domáce zápasy finálovej časti už v najbližších týždňoch. Sledujte náš Facebook a web, kde sa dozviete presné časy zápasov. MAKÁME ĎALEJ !!!!!“Autor: Tomáš Császári | Štvrtok, 14. Marec 2019 10:07

Mladší žiaci s 50% bilanciou

MBK Liptovský Mikuláš : MBK Handlová 51:34 (26:18)


Body MBK LM: Ondruš 14, Janík 13, Talaj a Repa po 10, Beňo a Petran po 2


MBK Liptovský Mikuláš : MBK Handlová 40:44 (24:16)


Body MBK LM: Talaj 16, Repa 6, Ondruš, Janík a Petran po 4, Kokavec, Guoth a Beňo po 2


Mladší žiaci odohrali svoje sobotnajšie zápasy proti súperovi z Handlovej. Do obidvoch zápasov nastúpili chlapci s veľkou chuťou po víťazstve najmä vzhľadom na fakt, že na začiatku sezóny prehrali zápas v Handlovej o tesné 4 body. Do prvého zápasu nastúpil domáci celok veľmi dobre a hneď z úvodu si vytvoril vedenie, ktoré postupne navyšoval. Začiatok druhého polčasu chlapcom ale vôbec nevyšiel a tak po troch štvrtinách hry svietil na tabuli nerozhodný stav 30:30. V štvrtej štvrtine sme sa dokázali dostať do tempa a súpera k ničomu nepustiť. V druhom zápase bol priebeh veľmi podobný. Bohužiaľ, záverečnú štvrtinu tentokrát lepšie zvládli hráči z Handlovej.


Hlas trénera: „Chcel by som za tieto dva zápasy chalanov pochváliť. Ukázali veľkú bojovnosť a chuť po víťazstve. Trochu ma mrzí ten druhý zápas, ktorý sme tesne prehrali, ale je to pre nás dobrá skúsenosť a verím, že ďalší podobne vyrovnaný zápas už zvládneme dotiahnuť do víťazného konca.“Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 25. Február 2019 11:05

Skvelý výkon mladších minižiakov

Zápas 5x5


MBK Liptovský Mikuláš : ŠKP Banská Bystrica 52:22 (36:8)


Body MBK LM: Ďurný 14, Kováčik 12, Buda 8, Kokavec 6, Slugeň 6, Štábel 4, Bargeľ 2


Zápas 3x3


MBK Liptovský Mikuláš : ŠKP Banská Bystrica 18:2


Basketbalovú sobotu odštartovalo na domácej palubovke najmladšie družstvo MBK LM. Chlapci privítali súpera z Banskej Bystrice, s ktorým v prvom meraní síl na jeho palubovke prehrali so skóre 50:23 (streetball 11:9). Domáce prostredie, skvelí fanúšikovia a v prvom rade skvelá bojovnosť všetkých chalanov boli hlavnými príčinami teamové výkonu, po ktorom si naše družstvo zaslúžene pripísalo tretiu výhru v sezóne. V streetballových zápasoch pokračovali chlapci vo vysoko nasadenom tempe a súpera prevalcovali 18:2.


Hlas trénera: „Som veľmi rád, že chalani tento dvojzápas zvládli. Všetci hráči opäť nastúpili so zlepšenou bojovnosťou, ktorú na nich badať už posledné tri zápasy. Ako som už niekoľkokrát spomínal, s takýmto prístupom dokážeme porážať aj silnejšie družstvá. Nesmieme ale zaspať na vavrínoch, najbližšie na nás čaká dvojzápas v Žiari nad Hronom, ktorý dokáže byť v domácom prostredí veľmi nepríjemným súperom.“  


 Autor: Tomáš Császári | Sobota, 23. Február 2019 15:52

Mladší žiaci vycestovali do Žiaru nad Hronom

MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK Liptovský Mikuláš 79:29 (43:13)


Body MBK LM: Repa 8, Petran 7, Jančuška, Janík, Antoška po 4


MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK Liptovský Mikuláš 76:17 (35:11)


Body MBK LM: Repa 7, Petran a Janík po 4, Antoška 2


Aj družstvo mladších žiakov odohralo svoje zápasy s lídrom súťaže. Do Žiaru nad Hronom však vycestovali chlapci z dôvodu choroby viacerých hráčov v oklieštenej zostave. Chalanom to však nezabránilo, aby si zápasy užili. Od úvodu bolo na nich vidieť zlepšenú bojovnosť a chuť do hry, ktorá im v uplynulých zápasoch chýbala. Nad druhej strane, vysoké výhry domácich poukázali na kvalitu súpera a množstvo tvrdých tréningov, ktoré majú naši chlapci ešte pred sebou, ak chcú v budúcich sezónach uvažovať nad dotiahnutím sa na domáci celok.


Hlas trénera: „Pred zápasom sme si s každým hráčom jednotlivo prešli čiastkové ciele, ktoré by sme počas zápasu so silným súperom chceli plniť. Počas prvého zápasu som bol naozaj spokojný s tým, ako sa chalani k tomu postavili, nakoľko sa snažili plniť väčšinu vecí, ktoré sme si dohodli. V druhom zápase to bolo o niečo horšie, ale celkovo som s našim výkonom spokojný hlavne vďaka nasadeniu a bojovnosti, ktoré chalani v sobotu predviedli.“Autor: Tomáš Császári | Sobota, 16. Február 2019 16:45

Sympatický výkon minižiakov proti lídrovi súťaže

Zápas 5x5


MBK Liptovsky Mikuláš : MBA Prievidza 33:61 (15:24)


Body MBK LM: Kokavec 18, Ďurný a Kováčik po 5, Slugeň 3, Kováč J. 2


Zápas 3x3


MBK Liptovsky Mikuláš : MBA Prievidza 9:11


Mladší minižiaci privítali v oklieštenej zostave lídra súťaže z Prievidze, ktorý v uplynulom ročníku ešte neprehral. Naši chlapci vstúpili do zápasu s veľkou chuťou a vôľou súpera prekvapiť. Po prvej štvrtine svietilo na tabuli vyrovnané skóre 9:10. V postupnom priebehu zápasu sa však prejavila väčšia skúsenosť súpera, ktorý zápas nakoniec dotiahol do víťazného konca. Streetballové zápasy 3x3 priniesli veľmi vyrovnaný priebeh, opäť však s víťazným koncom hosťujúceho družstva.


Hlas trénera: „Chcel by som pochváliť chalanov za ich bojovnosť. Ukázali, že sa neboja hrať ani proti takému silnému súperovi ako Prievidza. Bohužiaľ nás aj v tomto zápase zradila úspešnosť streľby. Mrzí ma, že sme opäť veľmi tesne prehrali streetballové zápasy. Je to v podstate už 4 streetball v poradí, ktorý sme prehrali o dva body.“Autor: Tomáš Császári | Nedeľa, 10. Február 2019 10:53

Náročný dvojzápas mladších žiakov

MBK Liptovský Mikuláš : Victoria Žilina 31:72


Body MBK LM: Repa 12, Ondruš 8, Janík 4, Talaj 4, Antoška 2, Jančuška 2


MBK Liptovský Mikuláš : Victoria Žilina 18:80


Body MBK LM: Repa 6, Ondruš 4, Jančuška 4, Talaj 3, Janík 2


Mladší žiaci privítali súpera z nášho krajského mesta. Žilina je súper z vrchnej časti tabuľky, takže sme očakávali veľmi náročný zápas. To sa potvrdilo už od úvodu, keď naši chlapci nedokázali plniť vopred stanovené pokyny. Výsledky v obidvoch zápasoch odzrkadlili priebeh na ihrisku. Chlapcom bohužiaľ chýbala bojovnosť, ktorou by mohli súpera potrápiť.


Hlas trénera: „So zápasom nemôžeme byť spokojní, keďže to bol jeden z našich najhorších výkonov túto sezónu. Do ďalších zápasov musia chalani v prvom rade chcieť vyhrať a oveľa viac bojovať.“Autor: Tomáš Császári | Piatok, 01. Február 2019 13:19

Nervydrásajúce zápasy minižiakov v Žiline

1.zápas (5x5)


Victoria Žilina : MBK Liptovský Mikuláš 40:39 (20:18)


Body MBK LM: Kováčik 13, Ďurný 7, Kokavec 6, Buda 5, Kováč J. 3, Slugeň 2, Štábel 2, Kováč S. 1


2.zápas (3x3)


Victoria Žilina : MBK Liptovský Mikuláš 12:10pp


Mladší minižiaci zažili počas uplynulého víkendu dva infarktové závery zápasov. Žiaľ, v obidvoch prípadoch s nešťastným koncom pre naše družstvo. Priebeh prvého zápasu bol od samého úvodu veľmi napínavý. Chlapci prišli do Žiliny s cieľom vyhrať, čo bolo vidieť aj na ich bojovnosti na ihrisku. Nízka efektivita streľby však nedovolila nášmu teamu bodovo predbehnúť súpera. V poslednej štvrtine sme sa však aj napriek tomu dotiahli na domáce družstvo a minútu dokonca sa náš team dostal do vedenia. Infarktový záver však lepšie zvládli žilinskí basketbalisti a pripísali si tak na konto dôležitú výhru. Streetballové zápasy pokračovali v podobnom štýle. Po základnej časti svietilo na tabuli vyrovnané skóre 10:10 a nasledovalo predĺženie. To opäť zvládli lepšie žilinskí hráči, keď vyhrali 4:2pp.


Hlas trénera:  „Máme za sebou dva neskutočné zápasy. Veľmi ma mrzí, že sa nám nepodarilo dotiahnuť zápasy do víťazného konca. Chcel by som ale pochváliť chlapcov najmä za bojovnosť v prvom zápase. Táto bojovnosť nám chýbala v posledných zápasoch a verím, že s podobným herným štýlom a zlepšenou úspešnosťou streľby môžeme potrápiť akýkoľvek team v súťaži.“Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 28. Január 2019 13:39