Hlavní partneri
Mediálni partneri
Najbližšie zápasy

So, 12. Jan 2019 00:00 - STARŠÍ ŽIACI
Tydam Košice
vs. MBK Liptovský Mikuláš


So, 12. Jan 2019 00:00 - MLADŠÍ ŽIACI
MBK Liptovský Mikuláš
vs. Žilina


So, 12. Jan 2019 00:00 - MLADŠÍ MINI
MBK Liptovský Mikuláš
vs. Bánovce nad Bebravou


So, 26. Jan 2019 00:00 - STARŠÍ ŽIACI
MBK Liptovský Mikuláš
vs. Rožňava


So, 26. Jan 2019 00:00 - MLADŠÍ ŽIACI
Bánovce nad Bebravou
vs. MBK Liptovský Mikuláš
Náhodný hráč

Gerec Ondrej

Gerec Ondrej

Tabuľky


Mladší žiaci v úvode sezóny privítali Žiar nad Hronom

MBK Liptovský Mikuláš : MŠK BK Žiar nad Hronom 24:79 (7:41)


Body MBK LM: Repa 6, Ondruš 5, Jančuška a Janík po 4, Talaj 3


MBK Liptovský Mikuláš : MŠK BK Žiar nad Hronom 15:78 (6:38)


Body MBK LM: Janík a Havran po 4, Kráľ a Kokavec po 2, Repa 1


V prvom zápase tejto sezóny sme doma privítali súpera zo Žiaru nad Hronom, ktorý sa minulý rok stal majstrom Slovenska v našej kategórií. Skúsenosť súpera sa bohužiaľ prejavila aj na konečnom výsledku. Aj keď naši chlapci utrpeli dve prehry, za výkon sa nemusia hanbiť. 


Hlas trénera: "Aj napriek prehrám sme spokojní, nakoľko oproti minuloročným zápasom s týmto súperom sme urobili veľký krok dopredu. Najviac by som chcel chalanov pochváliť za 1. a hlavne 4. štvrtinu prvého zápasu, kedy sme dokázali dodržiavať dohodnutý systém hry a hrať so súperom relatívne vyrovnanú partiu."Autor: Tomáš Császári | Utork, 16. Október 2018 10:12

Starší žiaci vstúpili do novej sezóny

ISKRA Svit : MBK Liptovský Mikuláš 65:46 (28:30)


Body MBK LM: Zadrabaj 13, Rázga 9, Pavkovček 7, Hlavna 7, Dvorščák 6, Antoška 4


ISKRA Svit : MBK Liptovský Mikuláš 51:67 (30:30)


Body MBK LM: Rázga 22, Havna 10, Zadrabaj 7, Pavkovček 6, Krčah 6, Dvorščák 4, Kubány 5


Starší žiaci odohrali svoje prvé tohtosezónne zápasy vo Svite. Po individuálnej a tímovej kvalitnej príprave nastúpili do novej sezóny bez prípravného zápasu. To sa prejavilo v prvom stretnutí proti domácim, keď prvý polčas síce dokázali udávať tempo hry, avšak po silnom nástupe Svitu do druhého polčasu nedokázali udržať koncentráciu a neplnili natrénovaný herný systém. Druhý zápas opäť začali rýchlou hrou, a tak ako to bolo v prvom zápase, do polčasu mali navrch. Tretia štvrtina žiakom znovu veľmi nevyšla, no chalani zabojovali a v záverečnej časti hry ukázali, že po sústredenom výkone a dodržiavaní pokynov vedia hrať kvalitný basketbal.


Hlas trénera:  „Sú to pre nás cenné skúsenosti a som vďačný chalanom, že sme hrali aj povzbudzovali ako tím. Takisto ďakujem rodičom, ktorí nás prišli podporiť."Autor: Tomáš Császári | Utork, 02. Október 2018 08:37

Žiaci MBK LM víťazmi Tatrafest streetballu 2018

Uplynulý víkend (14.7.) sa vo Svite, ktorý je tradičným slovenským basketbalovým mestom, uskutočnil ďalší ročník TATRAFEST STREETBALLU 2018. Streetballu sa zúčastnilo aj družstvo žiakov MBK LM v zložení Lukáš Hlavna, Michal Paukovček, Kamil Zadrabaj a Jakub Kubány. Chlapci vo svojej kategórii zvíťazili vo všetkých 6 zápasoch a obsadili tak skvelé 1.miesto! Chalanom gratulujeme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a zároveň želáme mnoho ďalších basketbalových úspechov!Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 16. Júl 2018 11:38

Žiaci zaznamenali ďalšie cenné víťazstvo

MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK Liptovský Mikuláš 54:62 (24:32)


Body MBK LM: Rázga 14, Pavkovček 9, Sásik 9, Zadrabaj 9, Kubány 8, Krčah 8, Hlavna 5


MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK Liptovský Mikuláš 75:47 (36:21)


Body MBK LM: Zadrabaj 12, Rázga 11, Pavkovček 10, Hlavna 8, Dvorščák 2, Krčah 2, Tomo 2


Náš cieľ na posledný dvoj - duel sezóny bol ukončiť sezónu na víťaznej vlne a s chuťou sa rozlúčiť so sezónou. Na zápasy sme išli v plnom počte 14 hráčov. V prvom zápase sme od polovice prvej štvrtiny boli až do konca stále vo vedení. Chalani ukázali zlepšenú streľbu z poľa ako aj zlepšené trestné hody, s 60% úspešnosťou trestných hodov. Ukázalo so, že chalani sa cítia stále viac a viac komfortnejšie v našom hernom systéme. V druhom zápase sa na palubovku postupne dostali všetci hráči, čo sa v konečnom dôsledku odzrkadlilo aj na výsledku, no chalanom nemožno nič uprieť. Všetci bojovali až do konca a každá odohratá minúta je pre nich výborná lekcia do budúcna.


Hlas trénera: „Teší ma ako veľmi sme sa posunuli a druhú časť sezóny sme už ukončili kladnou bilanciou 8 víťazstiev, 4 prehry. Tímová chémia čím ďalej tím viac funguje a chválim chalanov za veľmi živú lavičku počas zápasov, čo nám na výjazdoch pomohlo. Družstvo ma pred sebou svetlú budúcnosť za podmienky, že udržíme vysoký level nasadenia na tréningoch, ako aj chuť na sebe pracovať mimo oficiálnych tréningov. Makáme ďalej!"Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 14. Máj 2018 10:57

Dvojzápas minižiakov v Banskej Bystrici

ŠKP BBC Banská Bystrica : MBK Liptovský Mikuláš 54:51


Body MBK LM: Jančuška 10, Ondruš, Talaj po 9, Janík, Muskolay, Repa, Petran a Beňo po 4, Kokavec 2 


ŠKP BBC Banská Bystrica : MBK Liptovský Mikuláš 66:47


Body MBK LM: Petran 16, Muskolay 14, Ondruš a Beňo po 4, Kokavec 3, Janík, Talaj, Antoška po 2


Jedny z posledných zápasov tejto sezóny odohrali mikulášski minižiaci na palubovke banskobystrického súpera. Už vopred sme očakávali vyrovnané zápasy, čo sa v ich priebehu aj naplnilo. Najmä v prvom zápase podali naši chalani veľmi dobrý výkon. Žiaci však opäť nezachytili úvodnú štvrtinu, na základe ktorej zápas veľmi tesne prehrali. Druhý zápas vyznel už jasnejšie v prospech domáceho družstva. 


Hlas trénera: "V niektorých štvrtinách sa nám podarilo na súperov zatlačiť až tak, že mali problém preniesť loptu na útočnú polovicu. Ak budeme ďalej makať a budeme schopní vydržať takto tlačiť na súpera celé zápasy, nie len v jednej alebo dvoch štvrtinách, tak verím, že začneme takéto vyrovnané zápasy vyhrávať."Autor: Tomáš Császári | Piatok, 11. Máj 2018 10:28

Minižiaci privítali lídra tabuľky

MBK Liptovský Mikuláš : MŠK BK Žiar nad Hronom 9:60


Body MBK LM: Ondruš 5, Muskolay 3, Repa 1


MBK Liptovský Mikuláš : MŠK BK Žiar nad Hronom 19:70


Body MBK LM: Ondruš a Muskolay po 6, Repa 5, Janík 2


Uplynulý víkend privítal náš najmladší tím súpera zo Žiaru nad Hronom. Hostia suverénne kraľujú ligovej tabuľke a to sa bohužiaľ odzrkadlilo aj na palubovke. Najmä v prvom zápase vyzerali chalani odovzdane a herne pôsobili ako keby boli už vopred zmierení s prehrou. Druhý zápas sa chalani trochu rozhýbali a snažili sa naplniť pokyny trénerov, no na skúseného súpera to bohužiaľ nestačilo.


Hlas trénera:  „Je jasné, že súper je niekde inde, no napriek tomu chalani neukázali čo je v nich a to ma mrzí.“Autor: Tomáš Császári | Piatok, 20. Apríl 2018 20:29

Žiaci s ďalšími výhrami

MBK Liptovský Mikuláš : ŠKP Banská Bystríca 67:33 (30:18)


Body MBK LM: Rázga 25, Pavkovček 10, Zadrabaj 8, Kubány 8, Sásik 4, Antoška 4, Dvorščák 2, Hlavna 2, Krčah 2, Diačik 1


MBK Liptovský Mikuláš : ŠKP Banská Bystríca 87:50 (53:15)


Body MBK LM: Zadrabaj 18, Rázga 18, Hlavna 10, Pavkovček 10, Kubány 8, Krčah 6, Sásik 8, Diačik 5, Ligas 2, Tomo 2


Mikulášski žiaci ukončili domácu sezónu 2017/2018 jasnými víťazstvami proti súperovi z Banskej Bystrice. V obidvoch zápasoch sa našim chlapcom podarilo výborne nastúpiť do prvej štvrtiny, s výnimkou prvých pár minút prvého zápasu, kedy sa chalani nesústredili a nepremieňali ani jednoduché strely. Napriek tomu bol náš tím celý čas vo vedení a tvoril hru podľa našich predstáv. Darilo sa nám udržiavať rýchle tempo a hrať disciplinovane aj v obrane. Chlapci sa tak rozlúčili s domácou palubovkou dvomi cennými výhrami.


Hlas trénera: „Chalani robia pokroky v chápaní nášho herného systému a každým zápasom sa v ňom cítia komfortnejšie. Bol to náš posledný domáci zápas a musíme sa ešte dobre pripraviť na posledný dvojzápas sezóny v Žiari nad Hronom."Autor: Tomáš Császári | Štvrtok, 19. Apríl 2018 20:21

Kadeti vycestovali na svoje posledné vonkajšie zápasy

ŠKP Banská Bystrica : MBK Liptovský Mikuláš 81:77pp (34:30)


Body MBK LM: Lupták 27, Gerec 23 (6 trojek), Belluš 13, Dadko a Račko po 6, Mydliar 2


ŠKP Junior Levice: MBK Liptovský Mikuláš 127:76 (37:62)


Body MBK LM: Gerec 23, Václav 17, Račko 15, Belluš 13, Lupták 4, Lepiš a Dado po 2


Basketbalisti z družstva kadetov nastúpili na svoje posledné vonkajšie zápasy v tejto sezóne proti súperom z Banskej Bystrice a Levíc. Družstvo sa opäť muselo vysporiadať z viacerými absenciami, keď v Banskej Bystrici nastúpili bez Václava a Rázgu, zatiaľ čo v zápase proti Leviciam sa v tretej štvrtine zranili ako Lupták, tak aj Václav. K výrazným absenciám v prvom zápase naviac nepomohol ani výkon rozhodcov, na ktorý sa však naše družstvo vyhovárať nechce. Po 4 štvrtinách svietilo na tabuli egálové skóre a zápas sa tak musel predlžovať. V napínavom predĺžení sa podarilo domácemu tímu nakloniť misky váh na svoju stranu a zápas tak dotiahnuť do víťazného konca. Zápas proti Leviciam sa nám bohužiaľ nepodarilo zachytiť už od úvodu a po zranení dvoch našich kľúčových hráčov už súper skóre pohodlne kontroloval až do samého konca.


Hlas trénera: „Výkon rozhodcov v prvom zápase dosť ovplyvnil zápas. Nepáčili sa mi naviac ani domáci diváci, ktorí nevhodným správaním napádali našich hráčov. Samozrejme sa nechceme na nič vyhovárať, jednoducho sme mali dať viac bodov, aby sme vyhrali.“Autor: Tomáš Császári | Štvrtok, 05. Apríl 2018 21:12