Hlavní partneri
Mediálni partneri
Najbližšie zápasyNáhodný hráč

Lehotský Marián

Lehotský Marián

Tabuľky

1.  Nitra             6 5 1 552:377 11 2.  Sereď             6 5 1 517:392 11 3.  Inter             5 4 1 420:328 9 4.  Spišská Nová Ves  4 4 0 341:257 8 5.  Žilina            5 3 2 418:345 8 6.  Levice            5 3 2 405:389 8 7.  MBK LM            6 2 4 417:474 8 8.  Považská Bystrica 5 2 3 412:392 7   9.  Svit              4 3 1 308:301 7 10. Prievidza         5 1 4 352:390 6 11. Banská Bystrica   5 1 4 288:429 6 12. Žiar nad Hronom   5 0 5 291:441 5 13. BSC Bratislava    5 0 5 264:470 5

Skvelý výkon kadetov v Bratislave

BK Inter Bratislava : MBK Liptovský Mikuláš 60:58 (24:24)


Body MBK LM: Václav 19, Gerec 16, Dado 9, Lupták 8, Belluš 6


BSC Bratislava : MBK Liptovský Mikuláš 45:68 (21:29)


Body MBK LM: Václav 32, Belluš 12, Dado a Lupták po 11, Gerec 2


Mikulášski kadeti vycestovali na bratislavský trip v oklieštenej zostave (6 hráči). Sobotný zápas proti BK Inter Bratislava bol napínavý od začiatku až do konca, čo potvrdzuje aj remízový stav na polčase. V tretej štvrtine sa domácemu družstvu podarilo odskočiť na rozdiel 6 bodov a keďže sa v poslednej štvrtine vyfaulovali dvaja naši hráči, boli sme nútení dohrávať zápas iba vo štvorici. Napriek tomu sa nám podarilo náskok súpera dotiahnuť a stav zápasu vyrovnať. Súperovi sa tesne pred koncom zápasu podarilo dostať do 2 bodového náskoku. Chuť po víťazstve našich chlapcov bola veľká, nasledoval teda veľmi dobre zahratý nacvičený signál, ktorý vyústil do strely spoza trojky. Tá však bohužiaľ vyskočila z obruče a cenné víťazstvo si tak na svoje konto pripísal Inter Bratislava.


V nedeľu na nás čakal húževnatý súper z BSC Bratislava. Ten s nami však dokázal držať krok iba prvú štvrtinu. V druhej štvrtine naši chlapci dovolili domácemu celku streliť iba dva koše a po vybudovaní jasného náskoku dohrávali zápas vo vlažnom tempe a zabávali sa basketbalom. Našou agresívnou obranou sme získali 40 lôpt, čo rozhodlo zápas.


Hlas trénera:  „Čakal nás ťažký víkend, kvalitní súperi a k tomu nás naviac stále trápia zranenia. Chalani boli dobre pripravení a odviedli kus roboty či už v sobotu, keď obrátili stav zápasu vo štvorici alebo v nedeľu keď agresívnou obranou nepustili súpera vlastne k ničomu. Tak ako chalanov pochválili súperovi tréneri, tak ich musím pochváliť aj ja. Sú totiž veľkí srdciari a bojovali až do konca. Pre nás platí bojujem za teamAutor: Tomáš Császári | Streda, 28. Marec 2018 20:20

Minižiaci vycestovali do Považskej Bystrice

IMC Slovakia Považská Bystrica : MBK Liptovský Mikuláš 57:44


Body MBK LM: Ondruš 8, Repa 8, Petran 6, Antoška 6, Talaj 6, Janík 4, Zuštiak 2, Muskolay 2, Kos 1, Beňo 1


IMC Slovakia Považská Bystrica : MBK Liptovský Mikuláš 63:26


Body MBK LM: Ondruš 10, Janík 4, Petran 3, Repa 3, Beňo 3, Talaj, 2, Kos 1


Prvý nedeľný zápas začal pre naše družstvo veľmi negatívne. Nedostatok koncentrácie prerušil až oddychový čas, počas ktorého sa našim chlapcom podarilo namotivovať a konečne začať hrať našu hru. Náskok súpera z prvej štvrtiny sa chlapcom v prostredných dvoch štvrtinách podarilo stiahnuť a na začiatku štvrtej štvrtiny sme sa dokonca dostali do vedenia. Opäť sme však doplatili na nedostatok sústredenia počas celého zápasu, keď záver chlapci kompletne vypustili a súper dokázal situáciu využiť a bodovo výrazne odskočiť. Nedostatok koncentrácie sprevádzal náš tím aj počas celého druhého zápasu, čo sa odzrkadlilo na jednoznačnom víťazstve domácich.


Hlas trénera: "Práve v priebehu druhej a tretej štvrtiny prvého zápasu vychádzalo nášmu družstvu úplne všetko - obrana, postupný aj rýchly protiútok. Opäť sa však bohužiaľ doplatili na to, že v podobnom tempe nedokážeme odohrať všetky 4 štvrtiny zápasu."Autor: Tomáš Császári | Utork, 20. Marec 2018 22:21

Minižiaci prehrali svoje zápasy proti Žiline

MBK Liptovský Mikuláš : MBK Victoria Žilina 12:63 (10:38)


Body MBK LM: Talaj 5, Ondruš 3, Muskolay 2, Repa a Antoška po 1 


MBK Liptovský Mikuláš : MBK Victoria Žilina 12:62 (8:34)


Body MBK LM: Repa 6, Janík 3, Slugeň 2, Muskolay 1


Mikulášski minižiaci privítali vo svojom sobotnom dvojzápase súpera zo Žiliny, ktorý je na popredných priečkach v tabuľke. Tento zápas nás mal preveriť hlavne v obrannej činnosti. Súper na tento dvojzápas pricestoval dobre pripravený a našim chlapcom veľa hry nedovolil.


Hlas trénera:  „Mrzí ma, že sme súperovi dovolili priveľa a nehrali sme so súperom vyrovnanejšiu partiu. Chcel by som ale pochváliť chalanov za posledných 6 minút druhého zápasu, kedy naša hra vyzerala naozaj tak ako mala. Bohužiaľ, na to aby sme vyhrali zápas nestačí hrať dobre len 6 minút.“Autor: Tomáš Császári | Štvrtok, 15. Marec 2018 12:18

Kadeti odohrali svoje zápasy proti favoritom

MBK Liptovský Mikuláš : IMC Považská Bystrica 59:82 (26:43)


Body MBK LM: Václav 31, Lupták 13, Dado 8, Belluš 3, Lepiš 2


MBK Liptovský Mikuláš : Victoria Žilina 81:86 (43:40)


Body MBK LM: Václav 27, Račko 20, Lupták 14, Gerec 9, Dado 6, Belluš 3, Lepiš 2


Mikulášski kadeti nastúpili na svoje víkendové zápasy proti tabuľkovým favoritom. Do prvého zápasu sme vkročili veľmi zle. Skóre na svetelnej tabuli po 1.štvrtine (6:24) naznačovalo vývoj tohto stretnutia. Aj keď sa naši chlapci v ďalšom priebehu hry zmobilizovali, tento priepastný rozdiel sa im však už bohužiaľ nepodarilo dobehnúť. Aj druhý zápas nezačal pre naše družstvo najlepšie. Prehraná prvá štvrtina o 10 bodov dala súperovi hernú aj psychickú výhodu. Naši chlapci ale opäť ukázali veľké basketbalové srdce, keď skóre do polčasu otočili a držali pozitívny výsledok až do 4.štvrtiny. V poslednej štvrtine sa však súperovi podarilo skóre otočiť a dotiahnuť tak zápas vo víťazného konca.


Hlas trénera:  „Musíme popracovať na zachytení začiatkov zápasov, ktoré sú nesmierne dôležité. Napriek tomu si myslím, že s takýmito kvalitnými súpermi sme zahrali veľmi dobre a hlavne v nedeľu sme boli kúsok od prekvapenia. Ak chalani ukážu podobné srdce a bojovnosť aj v nadchádzajúcich zápasoch, môžeme uhrať víťazstvá aj s TOP tímami na Slovensku. Na chlapcov som hrdý a ďakujem im.“Autor: Tomáš Császári | Utork, 13. Marec 2018 11:52

Žiaci s ďalšou výhrou na ihrisku súpera

ŠBK Handlová : MBK Liptovský Mikuláš 72:37 (36:24)


Body MBK LM: Hlavna 11, Sásik 7, Rázga 5, Dvorščák 5, Krčah 3, Zadrabaj 2, Kubány 2, Tomo 2


ŠBK Handlová : MBK Liptovský Mikuláš 39:46 (18:28)


Body MBK LM: Hlavna 12, Rázga 9, Sásik 7, Zadrabaj 6, Pavkovček 6, Kubány 6


Uplynulý víkend nastúpili mikulášski žiaci na svoj dvojzápas u súpera z tradičného basketbalového mesta – Handlovej. V prvom zápase sme bohužiaľ hlavne vplyvom nedostatku koncentrácie a disciplinovanosti poskytli súperovi veľké množstvo trestných hodov, ktoré sa mu s vysokou úspešnosťou darilo premieňať. Pozitívom bolo zapojenie sa všetkých hráčov do zápasu, čo prispieva k basketbalovému rastu všetkých našich mladých hráčov. Druhý zápas poskytol už úplne iný obraz hry. Zlepšená koncentrácia a disciplína nás sprevádzala počas celého stretnutia. Stav zápasu sme mali pod kontrolou od samého začiatku až do konca.


Hlas trénera:  „Veľmi oceňujem podporu našej lavičky, ktorá nám vytvárala takpovediac domáce prostredie. Na záver musím pochváliť veľmi dobrý výkon rozhodcov, ktorý prispel k pokojnému a kvalitnému priebehu oboch zápasov.“


 


 Autor: Tomáš Császári | Utork, 13. Marec 2018 11:21

Skvelý výkon žiakov v Prievidzi

MBA Prievidza : MBK Liptovský Mikuláš 57:51 (27:28)


Body MBK LM: Rázga 32, Kubány 9, Hlavna 4, Zadrabaj 4, Krčah 2 


MBA Prievidza : MBK Liptovský Mikuláš 39:47 (20:24)


Body MBK LM: Rázga 14, Hlavna 12, Pavkovček 7, Kubány 6, Zadrabaj 6,  Krčah 2


Druhý zápas sezóny odohrali mikulášski žiaci pred niekoľkými mesiacmi práve proti súperovi z Prievidze. Vtedy mali naši chlapci síce výhodu domáceho prostredia, no zato utŕžili dve prehry o niekoľko desiatok bodov. Tentokrát, po tvrdej práci na tréningoch a stále sa zlepšujúcemu hernému prejavu, sme dokázali byť viac ako plnohodnotným súperom. V prvom zápase sme dokonca viedli už 23:4 po 1. štvrtine, keď súper spustil celoplošný pressing, čím sa výsledkovo dotiahol. Nám sa podarilo zastaviť nátlak súpera až za vyrovnaného stavu, no na konci sme bohužiaľ ťahali za kratší povraz. V druhom zápase však chlapci už nedovolili podobný priebeh, herne sa zmobilizovali a dotiahli výsledok do úspešného konca.


Hlas trénera: „Musím vyzdvihnúť výbornú koncentráciu našich chalanov od úvodu druhého zápasu. V priebehu celého tohto stretnutia sme mali navrch a teší ma, že do hry opäť zasiahli všetci hráči tímu.“Autor: Tomáš Császári | Streda, 07. Marec 2018 08:16

Darujte 2% z Vašich daní pre MBK Liptovský Mikuláš

Vážení rodičia hráčov, fanúšikovia, priaznivci a podporovatelia MBK LM, 

v tomto období je možnosťou ako podporiť náš klub aj poukázanie 2% dane z príjmu za rok 2017. Poukázaním 2% zo svojej dane, či už ako fyzická alebo právnická osoba podporíte zmysluplnú činnosť nášho klubu. 

V prípade, že za Vás podáva daňové priznanie Váš zamestnávateľ, je potrebné aby Vám vyplnil Potvrdenie o zaplatení dane a na základe tohto vyplniť priložené Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane. Obe tieto tlačivá je potom potrebné doručiť do 30.4.2018 na daňový úrad v mieste Vášho bydliska. To však radi za Vás urobíme my, takže si Vás dovoľujeme zdvorilo požiadať, aby ste tlačivá doručili trénerom družstiev alebo vedeniu MBK LM.
V prípade, že podávate daňové priznanie ako právnická osoba alebo fyzická osoba – podnikateľ, prosím použite do príslušných políčok daňového priznania nasledovné údaje:

Príjemca: Mestský basketbalový klub Liptovský Mikuláš 
Právna forma: Občianske združenie
Adresa: Bernolákova 8, Liptovský Mikuláš 03101
IČO: 37903667

Pevne verím, že zvážite možnosť podpory nášho basketbalového klubu takouto formou a podporíte a oceníte tak našu prácu s mládežou. ĎAKUJEME!!Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 19. Február 2018 23:15

Žiaci si pripísali dve výhry nad Žilinou

MBK Liptovský Mikuláš : MBK Victoria Žilina 69:48 (38:22)


Body MBK LM: Rázga 28, Zadrabaj 12, Hlavna 7, Sásik 6, Pavkovček 5, Kubány 4, Krčah 3, Antoška 2, Janík 2


MBK Liptovský Mikuláš : MBK Victoria Žilina 64:47 (43:22)


Body MBK LM: Rázga 25, Kubány 11, Krčah 7, Hlavna 6, Sásik 5, Zadrabaj 5, Antoška 3, Janík 2


Nedeľný dvojzápas mikulášskych žiakov proti súperovi zo Žiliny priniesol dve výhry domáceho družstva. Boli sme svedkami dvoch výsledkovo podobných zápasov, v ktorých sa najmä z domácej strany hral veľmi rýchly a atraktívny basketbal. Súper zo Žiliny bol takisto veľmi dobre individuálne pripravený a herne zohratý. Prostredníctvom našej neustále sa zlepšujúcej obrany, ale aj vďaka poctivej práci pri doskokoch, sme súperovi neumožnili veľa ľahkých bodov. Práve naopak, dodržiavaním taktických pokynov trénera a herného plánu sa nám darilo pretaviť dobrú obranu do rýchlych bodov na druhej strane.


Hlas trénera: “Znovu by som chcel vyzdvihnúť tvrdú prácu na tréningoch a chuť chalanov neustále na sebe pracovať. Som veľmi rád, že po zdravotných problémoch sa Mišo Pavkovček dostáva späť do formy a robí tím lepším.“Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 19. Február 2018 22:08