Hlavní partneri

Mediálni partneri
Najbližšie zápasy

So, 27. Apr 2019 00:00 - MLADŠÍ ŽIACI
Žilina
vs. MBK Liptovský Mikuláš


So, 27. Apr 2019 10:00 - STARŠÍ ŽIACI
Banská Bystrica
vs. MBK LIptovský Mikuláš


Ne, 28. Apr 2019 00:00 - STARŠÍ ŽIACI
BK Pezinok
vs. MBK LIptovský Mikuláš


So, 04. Máj 2019 00:00 - MLADŠÍ ŽIACI
Bánovce nad Bebravou
vs. MBK Liptovský Mikuláš


So, 11. Máj 2019 00:00 - MLADŠÍ ŽIACI
MBK Liptovský Mikuláš
vs. Bánovce nad Bebravou
Náhodný hráč

Král Zdenek

Král Zdenek

Tabuľky


Mladší žiaci s 50% bilanciou

MBK Liptovský Mikuláš : MBK Handlová 51:34 (26:18)


Body MBK LM: Ondruš 14, Janík 13, Talaj a Repa po 10, Beňo a Petran po 2


MBK Liptovský Mikuláš : MBK Handlová 40:44 (24:16)


Body MBK LM: Talaj 16, Repa 6, Ondruš, Janík a Petran po 4, Kokavec, Guoth a Beňo po 2


Mladší žiaci odohrali svoje sobotnajšie zápasy proti súperovi z Handlovej. Do obidvoch zápasov nastúpili chlapci s veľkou chuťou po víťazstve najmä vzhľadom na fakt, že na začiatku sezóny prehrali zápas v Handlovej o tesné 4 body. Do prvého zápasu nastúpil domáci celok veľmi dobre a hneď z úvodu si vytvoril vedenie, ktoré postupne navyšoval. Začiatok druhého polčasu chlapcom ale vôbec nevyšiel a tak po troch štvrtinách hry svietil na tabuli nerozhodný stav 30:30. V štvrtej štvrtine sme sa dokázali dostať do tempa a súpera k ničomu nepustiť. V druhom zápase bol priebeh veľmi podobný. Bohužiaľ, záverečnú štvrtinu tentokrát lepšie zvládli hráči z Handlovej.


Hlas trénera: „Chcel by som za tieto dva zápasy chalanov pochváliť. Ukázali veľkú bojovnosť a chuť po víťazstve. Trochu ma mrzí ten druhý zápas, ktorý sme tesne prehrali, ale je to pre nás dobrá skúsenosť a verím, že ďalší podobne vyrovnaný zápas už zvládneme dotiahnuť do víťazného konca.“Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 25. Február 2019 11:05

Skvelý výkon mladších minižiakov

Zápas 5x5


MBK Liptovský Mikuláš : ŠKP Banská Bystrica 52:22 (36:8)


Body MBK LM: Ďurný 14, Kováčik 12, Buda 8, Kokavec 6, Slugeň 6, Štábel 4, Bargeľ 2


Zápas 3x3


MBK Liptovský Mikuláš : ŠKP Banská Bystrica 18:2


Basketbalovú sobotu odštartovalo na domácej palubovke najmladšie družstvo MBK LM. Chlapci privítali súpera z Banskej Bystrice, s ktorým v prvom meraní síl na jeho palubovke prehrali so skóre 50:23 (streetball 11:9). Domáce prostredie, skvelí fanúšikovia a v prvom rade skvelá bojovnosť všetkých chalanov boli hlavnými príčinami teamové výkonu, po ktorom si naše družstvo zaslúžene pripísalo tretiu výhru v sezóne. V streetballových zápasoch pokračovali chlapci vo vysoko nasadenom tempe a súpera prevalcovali 18:2.


Hlas trénera: „Som veľmi rád, že chalani tento dvojzápas zvládli. Všetci hráči opäť nastúpili so zlepšenou bojovnosťou, ktorú na nich badať už posledné tri zápasy. Ako som už niekoľkokrát spomínal, s takýmto prístupom dokážeme porážať aj silnejšie družstvá. Nesmieme ale zaspať na vavrínoch, najbližšie na nás čaká dvojzápas v Žiari nad Hronom, ktorý dokáže byť v domácom prostredí veľmi nepríjemným súperom.“  


 Autor: Tomáš Császári | Sobota, 23. Február 2019 15:52

Mladší žiaci vycestovali do Žiaru nad Hronom

MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK Liptovský Mikuláš 79:29 (43:13)


Body MBK LM: Repa 8, Petran 7, Jančuška, Janík, Antoška po 4


MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK Liptovský Mikuláš 76:17 (35:11)


Body MBK LM: Repa 7, Petran a Janík po 4, Antoška 2


Aj družstvo mladších žiakov odohralo svoje zápasy s lídrom súťaže. Do Žiaru nad Hronom však vycestovali chlapci z dôvodu choroby viacerých hráčov v oklieštenej zostave. Chalanom to však nezabránilo, aby si zápasy užili. Od úvodu bolo na nich vidieť zlepšenú bojovnosť a chuť do hry, ktorá im v uplynulých zápasoch chýbala. Nad druhej strane, vysoké výhry domácich poukázali na kvalitu súpera a množstvo tvrdých tréningov, ktoré majú naši chlapci ešte pred sebou, ak chcú v budúcich sezónach uvažovať nad dotiahnutím sa na domáci celok.


Hlas trénera: „Pred zápasom sme si s každým hráčom jednotlivo prešli čiastkové ciele, ktoré by sme počas zápasu so silným súperom chceli plniť. Počas prvého zápasu som bol naozaj spokojný s tým, ako sa chalani k tomu postavili, nakoľko sa snažili plniť väčšinu vecí, ktoré sme si dohodli. V druhom zápase to bolo o niečo horšie, ale celkovo som s našim výkonom spokojný hlavne vďaka nasadeniu a bojovnosti, ktoré chalani v sobotu predviedli.“Autor: Tomáš Császári | Sobota, 16. Február 2019 16:45

Sympatický výkon minižiakov proti lídrovi súťaže

Zápas 5x5


MBK Liptovsky Mikuláš : MBA Prievidza 33:61 (15:24)


Body MBK LM: Kokavec 18, Ďurný a Kováčik po 5, Slugeň 3, Kováč J. 2


Zápas 3x3


MBK Liptovsky Mikuláš : MBA Prievidza 9:11


Mladší minižiaci privítali v oklieštenej zostave lídra súťaže z Prievidze, ktorý v uplynulom ročníku ešte neprehral. Naši chlapci vstúpili do zápasu s veľkou chuťou a vôľou súpera prekvapiť. Po prvej štvrtine svietilo na tabuli vyrovnané skóre 9:10. V postupnom priebehu zápasu sa však prejavila väčšia skúsenosť súpera, ktorý zápas nakoniec dotiahol do víťazného konca. Streetballové zápasy 3x3 priniesli veľmi vyrovnaný priebeh, opäť však s víťazným koncom hosťujúceho družstva.


Hlas trénera: „Chcel by som pochváliť chalanov za ich bojovnosť. Ukázali, že sa neboja hrať ani proti takému silnému súperovi ako Prievidza. Bohužiaľ nás aj v tomto zápase zradila úspešnosť streľby. Mrzí ma, že sme opäť veľmi tesne prehrali streetballové zápasy. Je to v podstate už 4 streetball v poradí, ktorý sme prehrali o dva body.“Autor: Tomáš Császári | Nedeľa, 10. Február 2019 10:53

Náročný dvojzápas mladších žiakov

MBK Liptovský Mikuláš : Victoria Žilina 31:72


Body MBK LM: Repa 12, Ondruš 8, Janík 4, Talaj 4, Antoška 2, Jančuška 2


MBK Liptovský Mikuláš : Victoria Žilina 18:80


Body MBK LM: Repa 6, Ondruš 4, Jančuška 4, Talaj 3, Janík 2


Mladší žiaci privítali súpera z nášho krajského mesta. Žilina je súper z vrchnej časti tabuľky, takže sme očakávali veľmi náročný zápas. To sa potvrdilo už od úvodu, keď naši chlapci nedokázali plniť vopred stanovené pokyny. Výsledky v obidvoch zápasoch odzrkadlili priebeh na ihrisku. Chlapcom bohužiaľ chýbala bojovnosť, ktorou by mohli súpera potrápiť.


Hlas trénera: „So zápasom nemôžeme byť spokojní, keďže to bol jeden z našich najhorších výkonov túto sezónu. Do ďalších zápasov musia chalani v prvom rade chcieť vyhrať a oveľa viac bojovať.“Autor: Tomáš Császári | Piatok, 01. Február 2019 13:19

Nervydrásajúce zápasy minižiakov v Žiline

1.zápas (5x5)


Victoria Žilina : MBK Liptovský Mikuláš 40:39 (20:18)


Body MBK LM: Kováčik 13, Ďurný 7, Kokavec 6, Buda 5, Kováč J. 3, Slugeň 2, Štábel 2, Kováč S. 1


2.zápas (3x3)


Victoria Žilina : MBK Liptovský Mikuláš 12:10pp


Mladší minižiaci zažili počas uplynulého víkendu dva infarktové závery zápasov. Žiaľ, v obidvoch prípadoch s nešťastným koncom pre naše družstvo. Priebeh prvého zápasu bol od samého úvodu veľmi napínavý. Chlapci prišli do Žiliny s cieľom vyhrať, čo bolo vidieť aj na ich bojovnosti na ihrisku. Nízka efektivita streľby však nedovolila nášmu teamu bodovo predbehnúť súpera. V poslednej štvrtine sme sa však aj napriek tomu dotiahli na domáce družstvo a minútu dokonca sa náš team dostal do vedenia. Infarktový záver však lepšie zvládli žilinskí basketbalisti a pripísali si tak na konto dôležitú výhru. Streetballové zápasy pokračovali v podobnom štýle. Po základnej časti svietilo na tabuli vyrovnané skóre 10:10 a nasledovalo predĺženie. To opäť zvládli lepšie žilinskí hráči, keď vyhrali 4:2pp.


Hlas trénera:  „Máme za sebou dva neskutočné zápasy. Veľmi ma mrzí, že sa nám nepodarilo dotiahnuť zápasy do víťazného konca. Chcel by som ale pochváliť chlapcov najmä za bojovnosť v prvom zápase. Táto bojovnosť nám chýbala v posledných zápasoch a verím, že s podobným herným štýlom a zlepšenou úspešnosťou streľby môžeme potrápiť akýkoľvek team v súťaži.“Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 28. Január 2019 13:39

Starší žiaci vycestovali do Košíc

TYDAM Košice : MBK Liptovský Mikuláš 40:59 (17:33)


Body MBK LM: Pavkovček 15, Hlavna 10, Rázga 10, Zadrabaj 6, Krčah 5, Diačik 4, Hladiš 4, Kubány 3, Majerčík 2


TYDAM Košice : MBK Liptovský Mikuláš 56:49 (28:29)


Body MBK LM: Hlavna 12, Zadrabaj 10, Krčah 5, Rázga 5, Kubány 5, Pavkovček 4, Majerčík 4, Diačik 2, Hladiš 2


Dvojzápas starších žiakov bol náročný ako z pohľadu cestovania, tak aj z hľadiska kvality súpera, ktorý stál proti nám. V obidvoch zápasoch sme dominovali na doskokoch, čo nám dávalo viac šancí na skórovanie. To sme v prvom zápase vedeli využiť a rýchlou hrou sme nedovolil súperovi získať výhodu. V druhom zápase nás však opustila streľba z poľa a preto nám aj zónová obrana domácich robila väčšie problémy ako v prvom zápase. Svoje prvé body sezóny zaznamenal Adam Diačik, ktorý si to poctivou prácou na tréningoch určite zaslúžil.


Hlas trénera:  „V posledných 4 zápasoch základnej časti nás čaká tvrdý boj o final four. Posledné dva zápasy odohráme doma proti veľmi silnej Rožňave. Určite budeme radi, keď sa podarí naplniť telocvičňu a urobiť skvelú domácu atmosféru.“Autor: Tomáš Császári | Streda, 23. Január 2019 10:41

Prvé zápasy minižiakov v tomto roku

5x5


MBK Liptovský Mikuláš : Bánovce nad Bebravou 42:59


Body MBK LM: Kováčik 12, Ďurný 10, Buda 6, Monik a Slugeň po 4, Kokavec, Kováč a Štábel po 2


3x3


MBK Liptovský Mikuláš : Bánovce nad Bebravou 9:11


Družstvo mladších minižiakov privítalo na domácej palubovke súpera z Bánoviec nad Bebravou. Jednalo sa o prvý zápas chlapcov po vianočnej prestávke, čo bolo bohužiaľ poznať aj na ihrisku. Vysoké množstvo stratených lôpt a slabá bojovnosť boli hlavnými príčinami prehier v obidvoch zápasoch.


Hlas trénera: „V roku 2019 nás čaká ešte veľa zápasov, v ktorých musíme predviesť oveľa bojovnejšie a zlepšené výkony. Neostáva nám nič iné ako sa z tejto prehry poučiť a trénovať ďalej.“Autor: Tomáš Császári | Štvrtok, 17. Január 2019 11:11