Hlavní partneri

Mediálni partneriNajbližšie zápasyNáhodný hráč

Král Zdenek

Král Zdenek

Tabuľky


Štvorzápas mladších žiakov proti Bánovciam nad Bebravou

BBK Bánovce nad Bebravou : MBK Liptovský Mikuláš 39:24 (19:9)


Body MBK LM: Repa 13, Kokavec 4, Beňo 3, Janík a Havran po 2


BBK Bánovce nad Bebravou : MBK Liptovský Mikuláš 70:39 (39:17)


Body MBK LM: Petran 10, Beňo, Janík, Antoška a Havran po 6, Repa 4, Kokavec 1


Do Bánoviec vycestovalo družstvo mladších žiakov v oslabenej zostave kvôli chorobám a zraneniam viacerých hráčov. V prvom zápase naše družstvo doplatilo na veľké množstvo nepremenených a voľných striel z bezprostrednej blízkosti koša. V druhom zápase chalanom zase začali dochádzať sily, čo sa odzrkadlilo aj na počte faulov, s ktorými sme na konci zápasu mali problémy.


Hlas trénera: „Bánovce sú súperom, s ktorým môžeme a chceme hrať vyrovnané zápasy, takže táto prehra nás veľmi mrzí.“


MBK Liptovský Mikuláš : BBK Bánovce nad Bebravou 46:43 (26:16)


Body MBK LM: Ondruš 11, Talaj 10, Repa 7, Petran a Janík po 6, Antoška 5, Beňo 1


MBK Liptovský Mikuláš : BBK Bánovce nad Bebravou 52:44 (22:20)


Body MBK LM: Talaj 19, Jančuška 8, Petran 6, Kokavec 5, Havran 4, Janík, Antoška a Repa po 3


Pár dní po hosťujúcich zápasoch privítali mladší žiaci Bánovce na domácej palubovke. V domácich zápasoch chceli Bánovčanom vrátiť nevydarený dvojzápas z Bánoviec. Bol to zároveň aj ich posledný dvojzápas v sezóne, ktorú chceli zakončiť víťazstvom. Domáci celok predvádzal skvelý výkon už od samého začiatku. Jediné zaváhanie prišlo v druhej štvrtine prvého zápasu, kedy sme nechali súpera odskočiť na rozdiel 10 bodov, zvyšok zápasu sme však dokázali zabrať a ukoristiť tesnú výhru v prvom zápase. Polčasové skóre druhého zápasu bolo veľmi vyrovnané, chalanom sa však v tretej a štvrtej štvrtine podarilo zabrať, súperovi bodovo odskočiť a dotiahnuť zápas do víťazného konca.


Hlas trénera: „Počas oboch zápasov chalani hrali s obrovským nasadením a chuťou za čo si zaslúžia veľkú pochvalu a som rád, že táto ich snaha a naozaj výborná hra boli ocenená dvoma vyhratými zápasmi. Na týchto víťazstvách majú zásluhu aj rodičia a všetci diváci, ktorí nás  prišli povzbudiť a vytvorili naozaj skvelú domácu atmosféru, ktorá nás hnala dopredu."Autor: Tomáš Császári | Nedeľa, 26. Máj 2019 11:16
Posledné domáce zápasy mladších minižiakov v tejto sezóne

Zápas 5x5


MBK Liptovský Mikuláš : MBK Victoria Žilina 64:40 (39:18)


Body MBK LM: Kokavec 15, Kováč J. 12, Kováčik 12, Štábel 11, Slugeň 6, Buda 4


Zápas 3x3


MBK Liptovský Mikuláš : MBK Victoria Žilina 14:6


Mikulášski minižiaci opäť predviedli bojovný domáci výkon, počas ktorého si poradili so súperom zo Žiliny 64:40. Súperovi mali čo vracať, keďže v prvom meraní síl prehrali v zápase 5x5 na jeho palubovke o jediný bod a streeballové zápasy prehrali až po nervydrásajúcom predĺžení. Suverénne streeballové víťazstvo bolo už šiestym víťazstvom v rade.


Hlas trénera: „Do zápasu sme išli s cieľom, že neberieme nič iné ako výhru. Som rád, že sa chalani na súpera psychicky pripravili a od samého úvodu pracovali na tom, aby sa nám tento cieľ podarilo dosiahnuť. Trochu ma mrzí slabší výkon v tretej štvrtine, keď si niektorí chalani mysleli, že zápas už je vyhratý, no celkový dojem napravilo víťazstvo a výkon v hre troch proti trom. V odvetnej časti sme tak zatiaľ v streetballe 100%ní.“   Autor: Tomáš Császári | Utork, 14. Máj 2019 11:41

Úspešné zahájenie bojov o 1.-4.miesto

MBK Liptovský Mikuláš : BK Pezinok 50:43 (28:31)


Body MBK LM: Parajka 16, Pavkovček 12, Rázga 7, Dvorščák 7, Sásik 4, Kubány 2, Majerčík 2


MBK Liptovský Mikuláš : ŠKP BBC Banská Bystrica 58:50 (26:29)


Body MBK LM: Parajka 17, Rázga 12, Pavkovček 10, Kubány 4, Dvoršcák 3, Krčah 2, Hlavna 2


MBK Liptovský Mikuláš : BK ŠPD Rožňava 68:83 (30:44)


Body MBK LM: Parajka 20, Dvorščák 19, Sásik 7, Pavkovček 6, Majerčík 6, Kubány 6, Zadrabaj 4


Prvé dva domáce zápasy v skupine o 1. miesto absolvovali mikulášski žiaci proti takpovediac neznámym súperom, keďže obidva teamy hrali základnú časť sezóny v skupine západ. Domácim chvíľu trvalo kým našli rytmus a tempo, ale po výborných tretích a štvrtých periódach dokázalo naše družstvo herne prevýšiť súperov a dotiahnuť zápasy do víťazných koncov. Tretí zápas v skupine o 1.miesto sme odohrali v upravenej a oklieštenej zostave a preto je pre nás táto prehra proti kvalitnému súperovi ďalšou lekciou a impulzom na zlepšovanie sa.


Hlas trénera: „Pred druhou časťou súbojov o 1. miesto sa snažíme vyladiť všetky detaily nášho systému, ktorý aj kvôli núteným úpravám v zostave prešiel istými zmenami. Ďakujem všetkým za perfektnú podporu počas domácich zápasov.“Autor: Tomáš Császári | Utork, 16. Apríl 2019 12:41

Odvetné zápasy minižiakov v Bánovciach nad Bebravou

zápas 5x5


BBK Bánovce nad Bebravou : MBK Liptovský Mikuláš 63:34 (29:15)


Body MBK LM: Kováčik 8, Kokavec 7, Slugeň 6, Štábel 5, Ďurný 4, Kováč S. 2 Moník 1


zápasy 3x3


BBK Bánovce nad Bebravou : MBK Liptovský Mikuláš 7:13


Prvý zápas mikulášskych minižiakov proti Bánovciam nad Bebravou, ktorý sa odohral na liptovskej palubovke začiatkom tohto roku lepšie zvládlo hosťujúce združstvo. Úvod odvetného zápasu však bol pre náš team opäť sklamaním, nakoľko u chalanov chýbala bojovnosť a snaha v zápase zvíťaziť. Odovzdaným výkonom dovolili súperovi vybudovať si už v prvých piatich minútach zápasu vysoký náskok (22:1), ktorý sa v konečnom dôsledku ukázal ako rozhodujúci. V ďalšom priebehu zápasu sa chalani prebrali, no aj tak to nestačilo na výborný výkon domácich. Nasledovali streetballové zápasy, ktoré sa stávajú veľmi silnou stránkou nášho družstva. Chalani v nich opäť našli chuť hrať basketbal a súpera v nich porazili 7:13. 


Hlas trénera: „Výkon chalanov zo začiatku zápasu bol katastrofálny. Chalani boli odovzdaní a v niektorých momentoch mi prišlo, že sa prišli do Bánoviec len previezť. Od druhej štvrtiny chalani zistili, že keď Bánovciam opätujú tlak na loptu, súper začne robiť chyby a dá sa s ním hrať vyrovnaná partia. V streetballových zápasoch sme si pripísali piate víťazstvo v rade, ktoré nám dáva možnosť skončiť v tejto kategórii do 3.miesta, čo by bol veľmi pekný výsledok.“Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 15. Apríl 2019 09:47

Dvojzápas mladších žiakov v Považskej Bystrici

IMC Považská Bystrica : MBK Liptovský Mikuláš 60:56pp (16:36)


Body MBK LM: Janík 19, Repa a Talaj 9, Beňo a Petran 6, Kadlubiak 2, Havran 1


IMC Považská Bystrica : MBK Liptovský Mikuláš 40:64 (16:34)


Body MBK LM: Repa: 21, Janík 12, Talaj 9, Petran a Beňo 7, Havran 4, Guoth 1


Uplynulý víkend vycestoval team mladších žiakov na palubovku Považskej Bystrice. Prvá polovica zápasu prebiehala presne podľa papierových predpokladov, keď naše družstvo vyhrávalo presvedčivo 16:36. Výsledok z prvého polčasu však chalanov uspokojil, čo vyústilo do straty náskoku. Záverečné minúty zápasu priniesli nervydrásajúci basketbal, zápas však pokračoval v predĺžení. V ňom bol bohužiaľ úspešnejší domáci celok. Začiatok druhého zápasu sa veľmi podobal tomu prvému. Naši chalani si našťastie vstúpili do svedomia, začali plniť pokyny trénerov a zápas dotiahli k jasnému víťazstvu.


Hlas trénera: „Prvý zápas sme viedli po polčase 36:16, celý čas sme mali prevahu. Chalani však stratili koncentráciu a prestali hrať náš systém. Toto sa naplno prejavilo v tretej štvrtine, kedy nás súper doslova prekvapil a my sme neboli schopní znova prepnúť na ten "správny" režim.“Autor: Tomáš Császári | Štvrtok, 11. Apríl 2019 17:46

Bojovný výkon minižiakov proti favoritovi z Lučenca

zápas 5x5


MBK Liptovský Mikuláš : AKAPO Lučenec 42:52


Body MBK LM: Kováčik a Slugeň po 12, Štábel 6, Ďurný a Kokavec po 4, Buda a Moník po 2


zápasy 3x3


MBK Liptovský Mikuláš : AKAPO Lučenec 12:8


Mladší minižiaci privítali uplynulú sobotu súpera z Lučenca, u ktorého v prvom meraní síl zaznamenali najvyššiu prehru v prebiehajúcej sezóne. O motiváciu mali chlapci teda určite postarané, čo bolo vidieť aj na ich nástupe do zápasu. Po úvodných minútach svietilo na tabuli skóre 10:2 pre domáce družstvo. Druhá štvrtina žiaľ domácemu celku vôbec nevyšla. Zaznamenali sme v nej len 6 bodov oproti 22 bodom hosťujúceho družstva, čo v konečnom dôsledku zapríčinilo prehru v zápase. Tesne prehratý zápas však chlapcov nezlomil a namotivoval ich k ešte bojovnejšiemu výkonu v streetballových zápasoch. Tie už domáci team zvládol a zaznamenal v nich už 4 výhru v rade.


Hlas trénera: „Opäť ma určite teší bojovný výkon chalanov. Oproti prvému meraniu síl s týmto súperom sme predviedli niekoľkonásobne lepšiu a sústredenejšiu hru. Škoda druhej štvrtiny, v ktorej nám súper odskočil náskokom, ktorý sme už nedokázali dotiahnuť. Chalanov chcem ale pochváliť aj za výkon v streetballoch, v ktorých ukázali, že v nich patria medzi najlepšie družstvá súťaže.“Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 08. Apríl 2019 10:53

Presvedčivé víťazstvá minižiakov

Zápas 5x5


MBK Liptovský Mikuláš : IMC Považská Bystrica 59:9 (47:9)


Body MBK LM: Kokavec 22, Štábel 13, Buda 8, Ďurný 8, Kováč S. 8


Zápasy 3x3


MBK Liptovský Mikuláš : IMC Považská Bystrica 20:0


Najmladšie družstvo mikulášskeho basketbalového klubu nastúpilo na zápas proti Považskej Bystrici s jasným cieľom zvíťaziť. Tento cieľ sa našim chlapcom od začiatku podarilo plniť. Výbornou teamovou hrou kontrolovali celý priebeh zápasu a súpera prakticky k ničomu nepustili. V streetballových zápasoch iba potvrdili svoju dominanciu, keď zvíťazili najlepším možným výsledkom 20:0.


Hlas trénera: „Teší ma, že chalani neponechali nič na náhodu a zápasy jednoznačne zvládli. Najbližšie nás čakajú zápasy so silným Lučencom, ktorému máme čo odplácať.“Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 25. Marec 2019 09:53

Mladší žiaci cestovali k lídrovi súťaže

MBA Prievidza : MBK Liptovsky Mikuláš 91:28 (49:22)


Body MBK LM: Repa 16, Talaj a Petran po 6


MBA Prievidza : MBK Liptovsky Mikuláš 88:36 (39:20)


Body MBK LM: Talaj a Repa po 10, Petran 5, Jančuška a Ondruš po 4, Janík 2


Družstvo mladších žiakov vycestovalo na svoje zápasy do Prievidze, ktorá je najmä v domácom prostredí veľmi nepríjemným súperom. Domáci celok od prvých minút potvrdzoval úlohu favorita a obidva zápasy s prehľadom dotiahol do víťazného konca.


Hlas trénera: „Prievidza je silným súperom, no s naším výkonom v týchto dvoch zápasoch nemôžeme byť spokojní. V prvých štvrtinách oboch zápasov sme hrali dobre a dokázali sme so súperom držať krok, Zvyšné časti zápasov sme však neboli schopní dostať sa do tempa, začal narastať rozdiel a zápasy skončili vysokým rozdielom. Do ďalších zápasov musíme urobiť všetko preto, aby sme boli schopní dávať body všetci, nie len 3-4 hráči.“Autor: Tomáš Császári | Nedeľa, 17. Marec 2019 10:56

Mladší minižiaci vycestovali do Žiaru nad Hronom

Zápas 5x5


MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK Liptovsky Mikuláš 64:41 (29:16)


Body MBK LM: Slugeň 14, Kováčik 9, Štábel 8, Moník 6, Ďurný a Kováč po 2


Zápas 3x3


MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK Liptovsky Mikuláš 6:14


Basketbalisti nášho najmladšieho družstva vycestovali na svoje zápasy do Žiaru nad Hronom. Absencia na tréningoch počas jarných prázdnin u niektorých hráčov sa bohužiaľ odzrkadlila aj na palubovke. Úvodné tri štvrtiny prvého zápasu sa chlapci neprezentovali výkonmi, akými sme pri nich boli zvyknutí najmä v posledných zápasoch. K zlomu prišlo v poslednej štvrtine prvého zápasu, kedy chlapci začali hrať svoju tradičnú hru a súpera v nej porazili 9:21. Ani táto vydarená štvrtina však nestačila na dotiahnutie veľkého náskoku, ktorý si domáci celok vybudoval v predchádzajúcej časti. Zlepšenou hrou sa chalani prezentovali aj v streetballových zápasoch, kedy súpera porazili presvedčivo 6:14.


Hlas trénera: „Mrzí nás najmä úvod zápasu, kedy sa chalani hľadali a nevedeli nájsť klasické tempo a bojovnosť, ktorými vedia podobné družstvá s prehľadom porážať. Som však rád, že sa nakopli aspoň v poslednej štvrtine a v tomto tempe pokračovali aj v streetballových zápasoch. Najbližšie sa musíme pripraviť na domáce zápasy s Považskou Bystricou, s ktorou chceme bodovať naplno.“Autor: Tomáš Császári | Nedeľa, 17. Marec 2019 10:47

Postup zo skupiny a aj prvá stovka!

BK Humenné : MBK Liptovský Mikuláš 60:106 (28:62)


Body MBK LM: Rázga 39, Pavkovček 18, Kubány 11, Hlavna 11, Dvorščák 7, Krčah 6, Majerčík 5,  Zadrabaj 5, Tomo 3


BK Humenné : MBK Liptovský Mikuláš 34:85 (24:37)


Body MBK LM: Hlavna 24, Zadrabaj 18, Rázga 12, Pavkovček 12, Kubány 9, Majerčík 6, Dvorščák 3, Krčah 3


 


MBK Liptovský Mikuláš : 1.BK ŠPD Rožňava 54:77 (35:40)


Body MBK LM: Rázga 14, Pavkovček 10, Hlavna 9, Kubány 9, Dvorščák 6, Majerčík 6


MBK Liptovský Mikuláš : 1.BK ŠPD Rožňava 69:62 (42:39)


Body MBK LM: Hlavna 14, Zadrabaj 12, Rázga 12, Pavkovček 12, Kubány 11, Krčah 8


Sezóna starších žiakov sa pomaly chýli ku koncu, pričom družstvo MBK LM ju má rozohratú viac než dobre. Ak chceli starší žiaci pomýšľať na postup zo skupiny, museli v posledných zápasoch zabojovať a získať „povinné“ body s Humenným. V týchto zápasoch chlapci neponechali nič na náhodu a svoje zápasy jednoznačne zvládli. Už s istým postupom zo skupiny nastúpilo družstvo starších žiakov proti silnej Rožňave. Práve medzi týmito dvomi teamami sa rozhodovalo o prvom a druhom mieste v skupine. Víkend teda priniesol veľmi kvalitný basketbal. Sobotňajší zápas bohužiaľ lepšie zvládli hosťujúci hráči, základnú časť sa však podarilo našim chalanom ukončiť s víťazstvom v nedeľňajšom zápase.


Hlas trénera: „Záver základnej časti sme zvládli s chladnou hlavou a dosiahli sme postup medzi štyri najlepšie tímy ligy. To znamená, že v skupine o záverečné 1. – 4. miesto sa stretneme s Banskou Bystricou, Pezinkom a starou známou Rožňavou. V zápasoch s Humenným sme navyše zaknihovali našu prvú stovku, keď sme domáci team dokázali zdolať 106:60. Tvrdá práca na tréningoch prináša svoje ovocie. Tešíme sa na naše prvé domáce zápasy finálovej časti už v najbližších týždňoch. Sledujte náš Facebook a web, kde sa dozviete presné časy zápasov. MAKÁME ĎALEJ !!!!!“Autor: Tomáš Császári | Štvrtok, 14. Marec 2019 10:07