Hlavní partneri

Mediálni partneri

Náhodný hráč

Kubovčík Adam

Kubovčík Adam

Tabuľky


Po sezóne... (Starší žiaci)

Družstvo starších žiakov vstupovalo do uplynulej sezóny s očakávaním potvrdenia trendu výrazného zlepšovania z konca minulej sezóny. A chlapci to výrazne potvrdili. Veď pokiaľ bilancia minulej sezóny bola 2 výhry a 22 prehier, tak aktuálna bilancia je 12 výhier a 12 prehier. Družstvo sa dokázalo vyšplhať z predposlednej priečky na tretie miesto tabuľky. Veľkým plusom je aj to, že dokázalo vyhrať nad každým súperom minimálne jeden zápas. Zverenci trénera Jara Ondrašika, ktorému s družstvom pomáha kapitánka družstva žien Aďa Kacianová, potešili výbornými výkonmi vo všetkých zápasoch s Lučencom (ten ale hral mimo súťaž so staršími hráčmi), v domácich stretnutiach s Považskou Bystricou a najmä “demoláciou“ Handlovej na našej palubovke. Nevyhli sa však ani zaváhaniam, najmä slabými výkonmi v Považskej Bystrici a hlavne v poslednom domácom zápase pri zbytočnej prehre s MBK Žilina.
Družstvo má v sebe veľký potenciál, keď kostru družstva tvoria Vlado Šotník, Martin Ivan, Martin Profant, Matúš Macka, Peter Papp a Filip Grešo. Títo hráči by mali družstvo ťahť aj v nasledujúcej, už kadetskej sezóne. A ak chlapci využijú svoj potenciál, tak sa črtá vysoká a silná základná zostava. Šancu vyrásť popri nich využíva Robo Maďar, Zolo Strcula, Kubo Močarník, Denis Kutnár, Matúš Halahija či Mišo Bendík. Skúsenosti pri tomto družstve získali aj mladší Kubko Bendík a David Kapina, ktorí by mali byť v nasledujúcej sezóne lídrami novovznikajúceho družstva mladších žiakov.
Spoločným úspechom družstva boli aj reprezentačné pozvánky pre Vlada Šotníka a Martina Ivana.
Výrazné zlepšovanie celého družstva, dobrý kolektív, ochota hráčov pracovať na sebe a ambiciózni tréneri. To všetko by malo byť zárukou budúcich úspešných sezón...
Autor: Martin Králik | Sobota, 16. Máj 2009 12:23

Podobné články:

Ženy s prehrou, žiaci na 50%
Starší minibasketbalisti nezvládli svoje zápasy v Prievidzi
Úvodné zápasy žiakov v sezóne
Žiaci ukončili sezónu víťazne
Mikulášski žiaci prehrali v Žiline