Václav Samuel

"Vašo"

Tabuľky

Ženy postúpili na finálový turnaj Slovenského pohára!

Družstvo žien privítalo v sobotu na domácej palubovke košickú Cassoviu v priamom súboji o postup na finálový turnaj Slovenského pohára žien. V prvom vzájomnom zápase na palubovke súpera vyhrali domáce o 8 bodov. Túto hranicu teda naše dievčatá potrebovali prekonať, aby sa v tabuľke dostali pred súpera. Naše družstvo začalo veľmi dobre a už po polčase viedlo o 15 bodov. V tretej štvrtine bol rozdiel dokonca 21 bodov. V tejto časti hry sa nám však zranila podkošová hráčka Eva Moliková a košičanky začali náš náskok sťahovať. Záver priniesol veľkú drámu, keď naše dievčatá urobili niekoľko zbytočných chýb a 12 sekúnd pred koncom sa k lopte dostali hostky. Tým sa zároveň so záverečným signálom podarilo upraviť rozdiel na konečných 8 bodov. To znamenalo vyrovnané vzájomné zápasy a o konečnom poradí museli rozhodnúť nedeľné zápasy. Najskôr košičanky vo Zvolene vyhrali o 15 bodov, čo znamenalo, že naše družstvo musí nad poslednými Michalovcami vyhrať aspoň o 54 bodov. To sa nakoniec aj podarilo, keď naše dievčatá nedali hostkám žiadnu šancu a vyhrali 99:33. Znamená to, že naše družstvo sa v januári predstaví na finálovom turnaji Slovenského pohára v spoločnosti šiestich extraligových družstiev a junioriek Petržalky.

MBK Liptovský Mikuláš - BK SOUŽ Košice 75:67 (38:23)
Body MBK LM: Callová 18, Švárna 16, Opravilová 9, Vanková 8, Moliková 8, Bračoková 8, Javorková 8

MBK Liptovský Mikuláš - 1.BKD Michalovce 99:33 (51:20) (
Body MBK LM: Švárna 27, Javorková 24, Callová 24, Opravilová 16, Vanková 2, Bračoková 2, Považanová 2, Šašinková 2

Juniori privítali v prvom zápase nadstavby o 1.-12.miesto hostí z Nitry. Zápas našim chlapcom nevyšiel, keď ani jeden z nich nepodal optimálny výkon. Celý zápas sa obe družstvá striedali vo vedení. V záverečných minútach však hostia využili naše chyby a víťazstvo strhli na svoju stanu.

MBK Liptovský Mikuláš - BA Nitra 80:87 (41:43)
Body MBK LM: Chomo 21, Povolný 18, Grigar 11, Sochor 11, Bekeč 9, Profant 6, Lukáč 2, Šotník 2

Autor: Martin Králik | Štvrtok, 25. November 2010 14:40