Náhodný hráč

Kubovčík Adam

Tabuľky

Dôležitá výhra juniorov, ženy s výhrou vo Zvolene

Juniori v sobotu privítali doma priameho súpera o postup do nadstavby o 1.-12.miesto, hostí z Banskej Bystrice. Prvý polčas našim chlapcom vyšiel takmer dokonale a po výbornej hre sme polčas vyhrali o 16 bodov. Strelecky sa darilo najmä dvojici Sochor - Bekeč. V druhom polčase však hostia ožili a dokázali náš náskok stiahnuť až na 4 body. Záver si však naše družstvo postrážilo a dosiahlo dôležitú výhru.
Nedeľný zápas s favorizovaným Žiarom priniesol basketbal vysokej úrovne. Naše družstvo predviedlo jeden zo svojich najlepších výkonov a držalo výsledok otvorený až do konca zápasu. Škoda niektorých zbytočných chýb, ktorými sa naši chlapci pripravili o možnú výhru. Aj tak si za oba víkendové zápasy zaslúžia juniori uznanie!
MBK Liptovský Mikuláš - ŠKP Banská Bystrica 82:78 (53:37)
Body MBK LM: Sochor 21, Bekeč 21, Chomo 17, Lukáč 8, Grigar 6, Povolný 6, Šotník 3
MBK Liptovský Mikuláš - MŠK Žiar nad Hronom 94:103 (51:58)
Body MBK LM: Chomo 22, Bekeč 20, Povolný 15, Lukáč 13, Sochor 8, Droppa 7, Grigar 3, Šotník 2, Macka 2, Profant 2

Ženy MBK LM cestovali na palubovku Zvolena bez troch hráčok základného kádra. To v prvom polčase domáce využili a do šatní odchádzalo naše družstvo len s tesným náskokom. V tretej štvrtine naše dievčatá prepli na vyššie obrátky a vyhrali ju 28:8. To rozhodlo o zápase a naše družstvo v poslednej časti hry už len kontrolvalo výsledok.
ZŠ Zvolen - MBK Liptovský Mikuláš 53:78 (28:36)
Body MBK LM: Švárna 23, Javorková 23, Callová 19, Kacianová 7, Považanová 2, Žuffová 2, Frisová 2

Družstvo žiakov privítalo v domácom prostredí hostí z Handlovej, ktorí hrajú so staršími hráčmi vo svojom kádri mimo súťaž. Naše družstvo navyše nastúpilo bez dvoch hráčov základnej zostavy. Prvý zápas dostali príležitosť všetci hráči z naše lavičky, čo hostia využili na pohodlné víťazstvo. V druhom zápase naše družstvo ukázalo svoju silu a prvý polčas dokázala naša základná zostava vyhrať 38:19. V druhom polčase po prestriedaní hostia dokázali otočiť zápas vo svoj prospech.

MBK Liptovský Mikuláš - MBK Handlová 47:103 (28:56)
Body MBK LM: Kozubjak 23, Buzák 8, Ouzonoglou 7, Kapina 5, Šima 4, Wlachovský 2

MBK Liptovský Mikuláš - MBK Handlová 49:64 (38:19)
Body MBK LM: Kapina 16, Ouzonoglou 13, Kozubjak 13, Wlachovský 4, Buzák 2, Fojcík 1