Majher Ján

Tabuľky

Muži vykročili víťazne

V sobotu 25.9. vstúpili do novej sezóne už aj družstvá mužov a najmladšie družstvo minibasketbalistov.
Muži privítali mladé družstvo Považskej Bystrice s cieľom potvrdiť doterajšiu bilanciu z predchádzajúcich sezón (4-0). Po vyrovnanej prvej štvrtine si hlavne vďaka výbornej obrane naše družstvo vybudovalo pohodlný polčasový 13-bodový náskok. V druhej polovici už naši hráči kontrolovali priebeh zápasu a bez problémov dotiahli zápas do víťazného konca.

MBK Liptovský Mikuláš - IMC Považská Bystrica 75:52
Body MBK LM: Chomo 18, Vaňko 16, Jamsila 13, Škorupa 8, Blcháč 6, Badinka 6, Povolný 4, Császári 2, Šulo 2

Prvý domáci zápas odohrali aj juniori. Po predchádzajúcich dvoch prehrách potrebovali naši chlapci vyhrať. V náročnom zápase sa domácim podarilo v polčase odskočiť na rozdiel 8 bodov, ktorý si udržiavali takmer celý druhý polčas. Keď sme hosťom 2 minúty pred koncom odskočili na 15 bodov, zdalo sa byť všetko jasné. Potom však prišla séria zbytočných chýb a stratených lôpt, čo hostia využili na 10-bodovú šnúru. V posledných sekundách si našťastie naše družstvo udržalo dôležité víťazstvo.

MBK Liptovský Mikuláš - MBK Žilina 73:70
Body MBK LM: Bekeč 21, Chomo 17, Sochor 8, Lukáč 8, Grigar 8, Profant 7, Šotník 4

Naše najmladšie družstvo starších minibasketbalistov zaplatilo svoju nováčikovskú daň, keď vo svojich úvodných vystúpeniach utrpelo dve vysoké prehry.

Žiar nad Hronom - MBK Liptovský Mikuláš 115:10 a 88:15
Body MBK LM: Václav S. 3, Petráško 2, Rázga 2, Záhora 2, Havlík 1 resp. Záhora 8, Revaj 4, Havlík 2, Petráško 1

Autor: Martin Králik | Piatok, 24. September 2010 11:54