IMC Považská Bystrica : MBK Liptovský Mikuláš 60:56pp (16:36)

Body MBK LM: Janík 19, Repa a Talaj 9, Beňo a Petran 6, Kadlubiak 2, Havran 1

IMC Považská Bystrica : MBK Liptovský Mikuláš 40:64 (16:34)

Body MBK LM: Repa: 21, Janík 12, Talaj 9, Petran a Beňo 7, Havran 4, Guoth 1

Uplynulý víkend vycestoval team mladších žiakov na palubovku Považskej Bystrice. Prvá polovica zápasu prebiehala presne podľa papierových predpokladov, keď naše družstvo vyhrávalo presvedčivo 16:36. Výsledok z prvého polčasu však chalanov uspokojil, čo vyústilo do straty náskoku. Záverečné minúty zápasu priniesli nervydrásajúci basketbal, zápas však pokračoval v predĺžení. V ňom bol bohužiaľ úspešnejší domáci celok. Začiatok druhého zápasu sa veľmi podobal tomu prvému. Naši chalani si našťastie vstúpili do svedomia, začali plniť pokyny trénerov a zápas dotiahli k jasnému víťazstvu.

Hlas trénera: „Prvý zápas sme viedli po polčase 36:16, celý čas sme mali prevahu. Chalani však stratili koncentráciu a prestali hrať náš systém. Toto sa naplno prejavilo v tretej štvrtine, kedy nás súper doslova prekvapil a my sme neboli schopní znova prepnúť na ten "správny" režim.“

Autor: Tomáš Császári | Štvrtok, 11. Apríl 2019 17:46