Nervydrásajúce zápasy minižiakov v Žiline

Victoria Žilina : MBK Liptovský Mikuláš 40:39 (20:18)

Body MBK LM: Kováčik 13, Ďurný 7, Kokavec 6, Buda 5, Kováč J. 3, Slugeň 2, Štábel 2, Kováč S. 1

2.zápas (3x3)

Victoria Žilina : MBK Liptovský Mikuláš 12:10pp

Mladší minižiaci zažili počas uplynulého víkendu dva infarktové závery zápasov. Žiaľ, v obidvoch prípadoch s nešťastným koncom pre naše družstvo. Priebeh prvého zápasu bol od samého úvodu veľmi napínavý. Chlapci prišli do Žiliny s cieľom vyhrať, čo bolo vidieť aj na ich bojovnosti na ihrisku. Nízka efektivita streľby však nedovolila nášmu teamu bodovo predbehnúť súpera. V poslednej štvrtine sme sa však aj napriek tomu dotiahli na domáce družstvo a minútu dokonca sa náš team dostal do vedenia. Infarktový záver však lepšie zvládli žilinskí basketbalisti a pripísali si tak na konto dôležitú výhru. Streetballové zápasy pokračovali v podobnom štýle. Po základnej časti svietilo na tabuli vyrovnané skóre 10:10 a nasledovalo predĺženie. To opäť zvládli lepšie žilinskí hráči, keď vyhrali 4:2pp.

Hlas trénera:  „Máme za sebou dva neskutočné zápasy. Veľmi ma mrzí, že sa nám nepodarilo dotiahnuť zápasy do víťazného konca. Chcel by som ale pochváliť chlapcov najmä za bojovnosť v prvom zápase. Táto bojovnosť nám chýbala v posledných zápasoch a verím, že s podobným herným štýlom a zlepšenou úspešnosťou streľby môžeme potrápiť akýkoľvek team v súťaži.“

Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 28. Január 2019 13:39