50% úspešnosť našich družstiev

Muži
MBK LM - BK Laurus ZVOLEN 65:79
BODY MBK LM:Jamsila 19, Škorupa 17, Badinka 12, Šaffo 11, Blcháč 2, Karčák 2, Králik 2

Družstvo mužov nastúpilo na zápas proti Zvolenu. Zápas bol basketbalovo lákavý len prvé tri štvrtiny. Domáci dokázali súperovi vzdorovať aj napriek výškovej a váhovej prevahe súpera. V štvrtej štvrtine sa ale prejavila únava našich mužov, čo sa odzrkadlilo hlavne v obrane a tak súper zobral zápas do svojich rúk a nakoniec natiahol svoje vedenie až na záverečných 14 bodov.
Štatistika v sekcii Zápasy...

Juniori
MBK LM - MBK Helios ŽILINA 70:61 a 80:56
BODY MBK LM:
1.zápas - Chomo 32, Sochor 9, Bekeč 7, Drugda 7, Lukáč 7, Grigar 4, Španko 4
2.zápas - Lukáč 16, Bekeč 14, Chomo 11, Sochor 10, Wlachovský 9, Gasidlo 7, Nižník 5, Drugda 2, Grigar 2, Kollár 2, Španko 2

Družstvo juniorov odohralo dvojzápas s chlapcami zo Žiliny. Prvá štvrtina sa dá nazvať aj infarktovou, pretože sme ju prehrali 25:7. V druhej štvrtine sa ale karta obrátila a v nasledujúcich štvrtinách si naši chlapci už len udržiavali pohodlný náskok. V druhom zápase sa so súperom trápili celý prvý polčas, no v druhom sa opäť ukázala naša sila a juniori si zapísali ďalšie víťazstvo.

Kadeti
Daskit LUČENEC - MBK LM 89:64 a 71:61
1.zápas - Droppa 29, Záhora 10, Grešo 6, Ivan 6, Papp 6, Macka 4, Šotník 3
2.zápas - Šotník 20, Macka 15, Droppa 12, Papp 8, Grešo 2, Ivan 2, Záhora 2

Družstvo kadetov vycestovala za svojim súperom až do Lučenca. Nevieme, či dlhá cesta, či zranenia, ktoré družstvo dlhodobejšie trápia sa podpísali na prehre našich chlapcov. Podľa slov trénera chalani úplne vybuchli v obrane, čo súper dokázal využiť vo svoj prospech a našich chlapcov porazil. Veríme, že v odvete na domácej palubovke im to chalani vrátia.

Mladší žiaci
TJ Slávia Medik MARTIN - MBK LM 38:69 a 33:73
1.zápas - Bendík 15, Ouzounoglou 14, Václav 12, Kapina 10, Buzák 8, Kozubjak 4, Wlachovský 4, Petráško 2
2.zápas - Kapina 19, Ouzounoglou 16, Bendík 14, Václav 6, Hazucha 4, Petráško 4, Buzák 2, Kozubjak 2, Rázus 2, Stiksa 2, Wlachovský 2

Mladší žiaci sa stretli s družstvom z Martina, ktorý zatiaľ nevyhral žiadny zápas a tak to aj ostalo. Naši chlapci predviedli veľmi slušný výkon. Svoju bojovnosťou v obrane dokázali zúročiť vo vysokom počte nastrieľaných košov, z ktorých sa tentoraz tešili viacerí. Môžme im len zagratulovať a dúfať, že vo svojej víťaznej sérií budú pokračovať.

Autor: Lucia Vanková | Sobota, 28. November 2009 16:10