Tabuľky

Kadeti cez víkend s 50% úspešnosťou

Žiar nad Hronom - MBK Liptovský Mikuláš 69:84 (40:35)

Body MBK LM: Rázga 30, Václav 23, Lupták 16, Belluš 7, Gerec a Dado po 3, Devečka 2

Aj keď nastúpili mikulášski kadeti do sobotného zápasu vlažným tempom, podarilo sa im vyhrať prvú štvrtinu 23:22. Nedostatok agresivity do polovice zápasu však zapríčinil, že žiarske mužstvo na polčase vyhrávalo o 5 bodov. Polčasová prestávka našim chlapcom evidentne pomohla a v druhom polčase konečne začali hrať basketbal podľa ich natrénovaného herného systému. O výsledku rozhodla najmä posledná štvrtina, v ktorej naši kadeti prevalcovali domáci team 28:12. Kadeti si tak pripísali prvé víťazstvo v aktuálnej sezóne.

Prievidza - MBK Liptovský Mikuláš 82:50 (49:26)

Body MBK LM: Václav 21, Račko 11, Belluš a Gerec po 8, Rázga 2

Začiatok nedeľného zápasu našim chlapcom vôbec nevyšiel. Súper zaznamenal v prvej štvrtine až 9 úspešných streleckých pokusov a v úvode zápasu tak viedol už 35:9. Aj keď sa našemu družstvu podarilo stav v priebehu zápasu stiahnuť, domáce mužstvo v druhej polovici opäť ukázalo, že bolo na nedeľný zápas veľmi dobre pripravené. Naši kadeti si musia uvedomiť, že proti takémuto súperovi nestačí hrať basketbal iba 2 štvrtiny.

Autor: Tomáš Császári | Utork, 24. Október 2017 21:33