Hlavní partneri

Mediálni partneri

Náhodný hráč

Lupták Timotej

Lupták Timotej

Tabuľky


Kadeti na začiatok s vyrovnanou bilanciou

Ako prví spomedzi družstiev MBK LM vstúpili do sezóny kadeti. Úvodné zápasy sezóny odohrali na domácej palubovke, keď privítali Rožňavu a Spišskú Novú Ves. 


Do prvého zápasu proti Rožňave vstupovali naši chlapci s cieľom zvíťaziť. Od začiatku zápasu sme si udržiavali mierny náskok, hostia nám však nedovolili odskočiť na výraznejší rozdiel. Po prvom polčase sme tak mali 8-bodový náskok a zdalo sa, že by sme mali zápas dotiahnuť do víťazného konca bez väčších problémov. Opäť sa však potvrdilo pravidlo o našej slabej tretej štvrtine a hostia znížili pred poslednou časťou hry na 50:48. Záverečenú časť hry si však už naše družstvo postrážilo a získalo tak v prvom zápase povzbudivé víťazstvo.


Nedeľný zápas proti veľkému favoritovi zo Spišskej Novej Vsi začali naši chlapci nad očakávanie dobre a po vyrovnanej prvej štvrtine sa udržali do polčasu na dostrel favorizovaným hosťom. Druhý polčas sa však už naplno prejavila kvalita hosťujúceho družstva. Našim chlapcom došli sily a navyše sa zranil Marián Lehotský, čo výrazne ovplyvnilo hru nášho družstva. Konečný výsledok je pre domácich až príliš krutý, hlavne za prvý polčas si naši chlapci zaslúžia pochvalu. 


 


MBK Liptovský Mikuláš - BK ŠPD Rožňava 69:66 (36:28)


Body MBK LM: Kapina 24, Lehotský 19, Baráth 10, Bendík 9, Maďar 4, Wlachovský 3


MBK Liptovský Mikuláš - BK AC LB 04 Spišská Nová Ves 43:82 (30:39)


Body MBK LM: Kapina 19, Lehotský 12, Bendík 4, Baráth 2, Wlachovský 2, Maďar 2, Šima 2
Autor: Martin Králik | Utork, 18. September 2012 10:17

Podobné články:

Víkendové zápasy kadetov
Kadeti v úvode sezóny neuspeli so Svitom ani so Spišskou Novou Vsou
Na úvod prehra kadetov
Kadeti víťazmi turnaja v Poprade
Kadeti prevalcovali Považskú Bystricu